Do ogólnopolskiej akcji szycia maseczek ochronnych włączyła się gmina Cieszanów. Inicjatorem jest burmistrz Zdzisław Zadworny. – Chcemy pomóc zabezpieczyć naszych mieszkańców – mówi.
Pomysł należy do głowy miasta i gminy, ale do roboty palą się zwłaszcza członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu całej gminy. W tej chwili drużyna to 36 pań z[paywall]: Niemstowa, Nowego Sioła, Folwarków, Starego Lublińca Osiedla, Chotylubia, Kowalówki i samego Cieszanowa.
– W domu mamy maszyny, chcemy pomóc – mówi szefowa gminnego stowarzyszenia KGW Anna Brzyska. Dołączyli do nich podopieczni Dziennego Domu Senior+ z Chotulubia.
Wzór potrzebny do szycia maseczek przygotowała Moniki Drabik, która koordynuje prace szycia maseczek dla szpitala w Lubaczowie. Wszystkie uszyte zostaną z medycznej fizeliny, ale jako że paniom sztuka w duszach gra – niektóre z nich nie będą zwykłymi maseczkami ochronnymi. Barwne materiały zmienią je w małe cudeńka.
Chcesz dołączyć do akcji? Wystarczy, że jesteś mieszkańcem gminy Cieszanów i dumnym posiadaczem własnej maszyny do szycia. Materiały i instrukcję wykonania maseczek dostarczy Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak ten świat się zmienia, kiedyś w takich maskach napadali na banki, a dziś ratują ludzi :)
Jak ten świat się zmienia, kiedyś w takich maskach napadali na banki, a dziś ratują ludzi :)