Przez 5 najbliższych tygodni odbywać się będą głosowania do rady nadzorczej Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Organ ten sprawuje kontrolę i nadzór nad działalnością spółdzielni, a także ma kompetencje do powoływania i odwoływania członków zarządu PSM, w tym prezesa i jego zastępcy. W głosowaniu mogą brać udział jedynie członkowie spółdzielni. PSM nie udzieliło nam informacji na temat kandydatów do rady.
Członków rady nadzorczej w tajnym głosowaniu wybiera walne zgromadzenie członków spółdzielni i tylko ci mogą do niej kandydować. Liczba członków rady ma być proporcjonalna do liczby członków zamieszkałych w obrębie działania „części walnego zgromadzenia” (zakres i harmonogram „części” poniżej), według stanu na 1 stycznia br. Przy zachowaniu zasady, że na każde pełne 400 członków spółdzielni wybierany jest jeden członek Rady Nadzorczej.
3 z 5 zgromadzeń walnych już się odbyły wg następującego porządku. Dla członków spółdzielni posiadających tytuł prawny do lokali mieszkalnych, użytkowych lub garaży w budynkach położonych na terenie Administracji Osiedla Kmiecie-Wieniawskiego i budynku przy ul. Jagiellońskiej 7 zebranie odbyło się 16 maja, o godz. 17 w klubie osiedlowym przy Wybrzeżu Ojca św. Jana Pawła II 70, Administracji Osiedla Salezjańskie-Warneńczyka i budynków przy ul. św. Jana Nepomucena 11, 13, 15 – 18 maja, o godz. 17 w klubie osiedlowym przy ul. Glazera 10, Administracji Osiedla Rycerskiego i w budynku przy ul. Słowackiego 78 – 24 maja, o godz. 17 w klubie osiedlowym przy ul. Glazera 10.
Przed nami jeszcze zgromadzenie walne Administracji Osiedla Kazanów i w budynku przy ul. Ofiar Katynia 12 a – 30 maja, o godz. 17 w klubie osiedlowym przy ul. Opalińskiego 11a, Administracji Osiedla Krasińskiego – Rogozińskiego oraz członków oczekujących na ustanowienie prawa do lokalu – 1 czerwca, o[paywall] godz. 17 w klubie osiedlowym przy ul. Borelowskiego 1a.
Prezes PSM Zbigniew Kurosz odmówił udostępnienia nam listy kandydatów, twierdząc, że nie jest upoważniony do przekazywania jej osobom, które nie są członkami PSM. Lista kandydatów nie jest również dostępna na stronie internetowej spółdzielni. Zapoznać się z nią mogą jedynie członkowie spółdzielni w godzinach jej urzędowania, w siedzibie PSM.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Cos sie wydaje że to kolejny skok na władzę tym razem PSM. Kandydaci na radnych to w większości członkowie od 2016 i 2017r. Niektórzy kandydaci do rady nadzorczej to inicjatorzy wspólnot mieszkaniowych. Czyżby chodziło o likwidację Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ???
3 kandydatów do rady nadzorczej są radnymi Rady Miejskiej. Jako radni powinni głosować za podwyżkami dla spółek miejskich w sprawach opłat za wodę i ścieki oraz opłat za wywóz nieczystości oraz za podatek od gruntu. Będąc członkami Rady nadzorczej głosując za podwyżkami będą działać na szkodę członków spółdzielni czyli narusza prawo spółdzielców
Chciwi i pazerni, zwłaszcza ci młodzi... radni, ale BEZRADNI w sprawach miejskich!
a jakim cudem ma do gadania kibol i taxi-men aby kandydować do rady spółdzielni? co oni mają do rady i prezesa, gdy są inicjatorami 3 wspólnot mieszkaniowych w/w spółdzielni? mają na tym interes? mają spółkę z innymi biznes-menami? DOŚĆ NISZCZENIA LOKALNEJ BARDZO DOBRZE DZIAŁAJĄCEJ SPÓŁDZIELNI! A może otrzymują daniny od przemyskich aptek , teraz spółek handlowych? Sponsorują imprezy szkolne, miejskie, itp? Panie Ziobro, Pani Premier, czas zająć się tymi przemytnikami!kontakt@kprm.gov.pl poszedł e mail, dokładny, bardzo szczegółowy http://pk.gov.pl/ szczegóły sprzedaży leków...kancelaria@mz.gov.pl bardzo szczegółowe informacje ze sprzedaży leków w aptekach A C
Metody dojscia do wladzy w PSM sa nieetyczne, czlonkowie rady miejskiej niech zadbaja o sprawy miasta , a nie rozwalaja dobrzedzialajacej sp-ni. Pytanie brzmi w czyim interesie dzialaja?Obysmy sie nie obudzili z reka w nocniku.
Nadszedł najwyższy czas na zmiany w zarządzie PSM- ci co siedzą od szeregu lat we władzach P.Spółdzielni M + Prezes oni już od dawna obrośli w piórka i myślą ,że posadki są dozgonne .Zamiast dbać o dobro spółdzielców, którzy płacą im co miesiąc sowite pensje olewają sprawy nie wgłębiając się np: w rozliczenia centralnego ogrzewania , wynajmują firmę do rozliczania za CO za nasze pieniądze ale czy mają na uwadze dobro spółdzielców NIE , bowiem rozliczenia CO powinno być zróżnicowane w zależności jak usytuowanie są mieszkania w blokach / od wschodu,zachodu,południa ,północy/ tak stanowi prawo /przelicznik jest kolosalny / , co od początku istnienia w naszych mieszkaniach podzielników ciepła jest POMIJANE i jest IGNOROWANE. Zadam jedno z wielu pytań czy ktoś ze spółdzielców ma pojęcie lub wie ile zarabia spółdzielnia ,czyli my wszyscy na wynajmie lokali ,które należą do NAS nie do prezesa ,rady i całej spółki wyżeraczy ? ,jaki to ma wpływ na obniżanie opłat czynszowych dla wszystkich spółdzielców? jakie są zyski z tych wynajmów wie ktoś????? dostał ktoś z was takie rozliczenie?? Przykład marnotrawstwa terenu i pieniędzy nas wszystkich ,wszystkich spółdzielców niezależnie od osiedla , to teren który powinien zarabiać pieniądze na siebie i dla spółdzielców ,którzy bólą podatki zamiast tego jest ""SRALNIĄ dla psów"" to jest Oś .BIELSKIEGO i jego masa niewykorzystanego terenu ,który jak by tu powstał na nim jeden z sieci super marketów prócz oczywiście "Piotrusia Pana" bo on tu od lat jest panem i władcą handlowym ,ile byłoby korzyści z takiej inwestycji dla mieszkańców ,którzy płaciliby mniejszy podatek od gruntu bo płacił by go najemca a mieszkańcy mieliby możliwość zrobienia normalnych zakupów nie będąc skazanymi jak niewolnicy tylko na sklep "Piotruś Pan"
BAL , KAMIŃSKI GDZIE WY BYLIŚCIE, TAK ŁATWO WYJE,,,,,,,BIECIE PRAWIE 1 MLN ZŁOTYCH KARY?!Wyrok: 912 tys. zł kary! Za ponad 900 tys. zł można zrobić wiele dla mieszkańców. Niestety, żadnych inwestycji za te pieniądze nie będzie. Za nieprawidłową realizację projektu „Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Przemyślu” to miasto musi zapłacić ponad 912 tys. zł kary! Decyzja jest nieodwołalna, bo podjął ją Naczelny Sąd Administracyjny.
Przez 5 najbliższych tygodni odbywać się będą głosowania do rady nadzorczej Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. -czytam w pierwszy akapicie.Szkoda, że artykuł pojawił sie po 3 części Walnego Zgromadzenia. Moze nie umiem liczyć, ale od 28.05. (data ukazania sie artykułu) do 01.06. jest 5 dni, a nie tygodni. OSTATNIA część jest w najbliższy czwartek. Wiec pytam: gdzie te 5 tygodni??
Hej xx pleciesz! Nie chodzisz na zebrania, nie czytasz biuletynów PSM, raczej też nie pytasz o te i inne poczynania bezpośrednio w PSM. O tych Twoich bajaniach bez jakikolwiek podstaw merytorycznych robisz wodę z szarych komórek takim samym jak Ty, dyletantom. Więc raczej nie używaj do takich spraw klawiatury, używaj języka miganego - powodzenia xD!
do yy - czytam biuletyny PSM na zebrania nie chodzę bo to farsa i prymitywizm od szeregu lat w wydaniu zarządu PSM. Szarych komórek w mózgownicy to Tobie kompletnie BRAKUJE bo gdybyś poczytał rozporządzenia prawne dotyczące rozliczeń za CO jakie obowiązują w kraju /a o których przeciętny spółdzielca przemyskiej spółdzielni nie ma bladego pojęcia / może byś coś zajarzył i nie zabierałbyś głosu w temacie o którym nie masz najmniejszego pojęcia - temat ten przerasta pojemność Twojej mózgownicy. Dyletantem możesz nazywać tylko takich kocmołuchów i służalczych podnóżków zarządowi PSM jakim jesteś Ty sam- sprzątaczu spółdzielczy, a ode mnie pomiotło WARA bo nic o mnie nie wiesz .
Dodaję do yy - kopia z innych wpisów na forum a dotycząca CIEBIE yy """ DOC 94.40.33.161 11:57:04 01-06-2017 Frajerze 31.182.222.37 nie podszywaj się pode mnie, bo ci to nie wychodzi..... - Twoja służalcza osobowość to prymityw!!! bo podszywasz się pod wypowiedzi innych osób
nie rozumiem co to znaczy tajne ..................
Cos sie wydaje że to kolejny skok na władzę tym razem PSM. Kandydaci na radnych to w większości członkowie od 2016 i 2017r. Niektórzy kandydaci do rady nadzorczej to inicjatorzy wspólnot mieszkaniowych. Czyżby chodziło o likwidację Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ???
3 kandydatów do rady nadzorczej są radnymi Rady Miejskiej. Jako radni powinni głosować za podwyżkami dla spółek miejskich w sprawach opłat za wodę i ścieki oraz opłat za wywóz nieczystości oraz za podatek od gruntu. Będąc członkami Rady nadzorczej głosując za podwyżkami będą działać na szkodę członków spółdzielni czyli narusza prawo spółdzielców
Chciwi i pazerni, zwłaszcza ci młodzi... radni, ale BEZRADNI w sprawach miejskich!