Reklama

Takie utrudnienia nie ułatwiają życia niepełnosprawnym

17/07/2015 15:31

– Ostatnio, załatwiając formalności związane z wyrobieniem karty parkingowej, uprawniającej niepełnosprawnych do parkowania na „kopertach”, doszedłem do wniosku, że dla osoby mającej spore trudności z poruszaniem się taka operacja to rzecz trudna do zrealizowania bez pomocy osób trzecich.

Jeśli nawet inwalida przyjedzie pod budynek przy Jasińskiego, gdzie załatwia się te sprawy, to najpierw musi sobie znaleźć miejsce, w którym może zostawić samochód. Jako takiego parkingu dla klientów instytucji obsługującej niepełnosprawnych w zasadzie nie ma. Trzeba korzystać z miejsc przeznaczonych dla klientów sklepów znajdujących się naprzeciwko albo stanąć na chodniku po tamtej stronie. Potem okazuje się, że załatwienie dokumentu wymaga wniesienia opłaty, a tej nie można uiścić w budynku, trzeba jechać zupełnie gdzie indziej. Czy nie można byłoby tego jakoś usprawnić? 
Czytelnik
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama