Reklama

Targowisko wyremontowane, ale bez odwodnienia

05/06/2015 12:06

Podczas ostatniej sesji rady miasta uchwalone zostały nowe stawki opłaty targowej. Przedsiębiorcy handlujący na remontowanym obecnie targowisku miejskim otrzymali odpowiedź na jedno z nurtujących ich pytań. Nierozwiązanym problemem pozostaje jednak brak odwodnienia części terenu.

Burmistrz zapowiedział, że dotychczasowe pozycje cennika pozostają bez zmian. Wprowadzone zostały natomiast 3 nowe elementy. Cennik przewiduje teraz dodatkowo: sprzedaż na 1 stanowisku zadaszonym o powierzchni do 12 m kw. (25 zł), sprzedaż na 1 stanowisku zadaszonym o powierzchni powyżej 12 m kw. (40 zł), sprzedaż na 1 stanowisku zadaszonym i obudowanym (50 zł)[paywall]. Opłaty targowe obowiązywać będą w dwóch wyznaczonych strefach handlu: rejonie ulic Kąty i Słowackiego oraz na terenie parkingu przy „nowym” cmentarzu przy ulicy Pod Rozborzem.

Wyremontowane, ale bez odwodnienia

Podczas majowej sesji została również poruszona kwestia braku studzienek odpływowych, na który od pewnego czasu uskarżali się handlarze. Burmistrz Leszek Kisiel tłumaczył, że po wybudowaniu wiat okazało się, że projekt nie przewiduje zbierania wody, która jest odprowadzana z ich dachów na położoną już kostkę brukową. Na fragmencie inwestycji, na którym były jeszcze prowadzone remonty ziemne, udało się zrobić dodatkowe odwodnienie nowo powstałych obiektów. Problem stanowią jednak miejsca, gdzie wybudowano już stoiska dla handlowców i wyłożono kostkę brukową. – Żadne pieniądze nie zostały na to zabezpieczone, a tak naprawdę dopiero po wykonaniu rynien okazało się, że nie mają one żadnego odprowadzenia. Pomijam miesiące letnie, ale w zimie stojąca woda przy większych przymrozkach zamieni się w lodowisko. Musimy to jakoś rozstrzygnąć – wyjaśniał na sesji L. Kisiel.

Obecnie trwa ostatni etap przebudowy miejskiego targowiska przy ulicy Kąty. Końcowe odbiory prawdopodobnie odbędą się w pierwszej dekadzie czerwca.<
Barbara Chmura
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jasiek - niezalogowany 2015-06-12 07:35:53

    maja sprowadzić tych czarnych katolików z Syrii  to niech kopia i odwadniaja bo co będą robić-z samej modlitwy nie przeżyja.Trzeba ich asymiliwać ze społeczeństwem choć i tak nie wiadomo  czy nie uciekna na zachód

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    magda - niezalogowany 2015-09-12 16:50:53

    Opłaty na targowisku są tak duże że wkrótce nikt z handlujących nie będzie w stanie utrzymać się na tym targowisku to znaczy pan placowy pobiera 80 60 złotych za miejsce to skandal>>>>>>>>>>>>>>>>

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama