Reklama

Tchnęli ducha w dawną tradycję [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy poszczególnych miejscowości gminy Tryńcza tłumnie uczestniczyli w Gminnym Święcie Plonów, dziękując za tegoroczne zbiory.

15 sierpnia na placu rekreacyjnym obok budynku urzędu gminy odbyło się tegoroczne Gminne Święto Plonów. Dożynki to dla rolników wydarzenie szczególne, obchodzone po sfinalizowaniu najważniejszych prac w polu[paywall]. Czas podsumowań i dziękczynienia.

Podobnie jak co roku rozpoczęła je dziękczynna msza święta w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Tryńczy. Po niej barwny, dożynkowy korowód udał się na plac, gdzie zgodnie ze starym obyczajem przedstawiciele poszczególnych gmin zaprezentowali dożynkowe wieńce. Oryginalnych kompozycji symbolizujących dobre plony w tym roku nie brakowało.

Starostowie dożynek przekazali również na ręce wójta Ryszarda Jędrucha gminy symboliczny bochen chleba, którym się następnie dzielono. Na uczestników gminnego święta czekały też stoiska promocyjne przygotowane przez lokalne instytucje, m.in.: urząd gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminną Bibliotekę Publiczną, KRUS czy Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Na dożynkach nie mogło zabraknąć części artystycznej. O dobre nastroje mieszkańców zadbali w tym roku: Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego z Gniewczyny Łańcuckiej, Martyna Niemirowska, Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Mażoretki Finezja, Zespół Śpiewaczy Dolanie z Gniewczyny Trynieckiej, zespół Piosenki Biesiadnej Zośki, Zespół Piosenki Biesiadnej Jagiellanie i Kapela Biesiadna z Gniewczyny Łańcuckiej.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama