Dziwny jest ten świat – śpiewał Czesław Niemen. Na szczęście mamy podstawy, by wierzyć, że „ludzi dobrej woli jest więcej”.
W ostatnim numerze opublikowaliśmy apel o pomoc dla pani Stanisławy, która jest starszą, bardzo samotną osobą, pozostawiona samej sobie przez najbliższych. Mieszka w fatalnych warunkach. Okna są na stałe zamknięte, nie ma możliwości ich otwarcia, a nawet uchylenia. Pokój, w którym śpi, ogrzewa przenośnym grzejnikiem, bo kaloryfery nie działają. Nie używa lodówki, bo – jak mówi – „przecież tutaj jest lodówka”.
Pani Stanisława nie ma zbyt dużej szansy na zmianę warunków mieszkalnych. Utrzymuje się tylko z niewielkiej renty, z której musi przecież opłacić wynajem mieszkania, rachunki i leki. Na życie zostaje śmiesznie mała kwota, o żadnych rozrywkach nie ma nawet mowy. Marzył jej się choćby mały telewizor, który stanowiłby lekarstwo na samotność i brak towarzystwa i byłby oknem na świat. Odzew był błyskawiczny! Telewizor oddało pani Stanisławie małżeństwo, które ze swoim pięknym gestem nie chciało się afiszować, prosząc o anonimowość. Ten gest to ogromne udogodnienie dla pani Stanisławy, w której mieszkaniu nie będzie już tak ponuro i cicho.
Jeśli zechcą państwo jeszcze w jakiś sposób wesprzeć starszą kobietę, choćby towarzystwem czy nawet rozmową telefoniczną albo ciepłym gestem, prosimy o kontakt z redakcją.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No, teraz ma dwa telewizory, trzy piloty jak widać a i okno ma uchylone więc coś tu nie gra z opisem.
No to teraz będzie pizda za nieopłacony abonament za tv
W tym wieku nie płaci sie abonament za tv jest się zwolnionym od opłat.
Trochę pokory, ludzie! Okropne jest to, jak ludzie pozbawieni są potrzeby niesienia pomocy.
Z fotografii, co prawda jakościowo słabych nie wynika, że osoba ta mieszka w fatalnych warunkach. I chyba z racji wieku jest już na emeryturze, a nie rencie. Okna się nie otwierają? Widzę nowe okna, z klamkami. I co ktoś je zabił na amen? Nie ma ogrzewania? A co robią kaloryfery w dwóch pomieszczeniach? Jeżeli nie są ciepłe, to należałoby zapytać właściciela wynajmowanego lokalu dlaczego tak się dzieje. Redaktor sprawdzał na własne oczy, czy tak się rzeczy mają jak w tekście opisano? Zamiast telewizora najpierw należałoby chyba kupić miotłę do zamiatania, bo trochę wstyd, że po podłodze walają się śmieci, a mieszkanie zagracone jakimiś worami.
O jakiej pokorze mówisz i co ma pokora wspólnego z "technicznym" opisem niezgodności zdjęć z rzeczywistością opisaną? Zanim się coś napisze należałoby pomyśleć.
Nie wiem gdzie widzisz to... zrozumiem gdy się okaże że leków nie wzięłes . Porostu żal w dupie ściska że ktoś okazał swoje dobre serce. A najlepsza rada pilnuj własnego oddanego tyłka A nie cudzego. Serdecznie pozdrawiam szanownego egosite milwgo dnia
Ja nie widzę tam 3 pilotów i otwartego okna. Chyba czas umyć oczy ewentualnie zgłosić się do specjalisty, bo widać, że jest problem. Znieczulica ludzka nie zna granic, ale o tym już się przekonaliśmy w wielu przypadkach.
No masz - Xyz - faktycznie problem z oczami i zdolnością analizy otaczającej cię rzeczywistości.Gwoli wyjaśnienia:- 1 pilot trzyma pani w ręce- 2 pilot leży na łóżku (na czerwonej chyba kapie)- 3 pilot na stoliku przy TV- 4-te coś, chyba telefon komórkowy też na łóżkuPisałem o uchylonym oknie a nie otwartym - gdybyś potrafił obsługiwać okna plastikowe to byś wiedział co oznaczają poszczególne położenia klamek.Inteligentnemu człowiekowi nie godzi się chamsko obrażać interlokutora gdy ma się podstawowe braki.Dlatego też nie oczekuję nawet przeprosin od takiego ciołka.
Skończcie pieprzyc takie pierdoły co wyliczacie jakieś piloty okna emeryturę rentę czy jakiś pieprzony abonament dajcie żyć kobiecie powinna mieć wszystko co jej się należy za co cierpi za znieczulice rodziny bo już Stara i się znudziła trochę kultury skruchy jak nie macie ochoty nikomu pomagać to się nie wypowiadaj jeden z drugim wy Tak każdemu opisujecie stan majątkowy po zdjęciu to porażka
No, teraz ma dwa telewizory, trzy piloty jak widać a i okno ma uchylone więc coś tu nie gra z opisem.
No to teraz będzie pizda za nieopłacony abonament za tv
W tym wieku nie płaci sie abonament za tv jest się zwolnionym od opłat.