Policja opublikowała portret pamięciowy mężczyzny, który jest podejrzewany o wyłudzenie od mieszkanki powiatu sanockiego kilkudziesięciu tysięcy złotych metodą „na wnuczka”.
Do zdarzenia doszło 20 października br. Do 84-latki zadzwoniła kobieta podająca się za żonę jej wnuka i poinformowała ją o wypadku, w którym rzekomo miał uczestniczyć jej wnuk. Następnie rozmowę prowadziła fałszywa policjantka i potwierdzając, że doszło do wypadku, poleciła, aby kobieta jak najszybciej przekazała pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Miały one być rekompensatą dla pokrzywdzonych w wypadku i ochronić wnuka kobiety przed pójściem do więzienia. Rozmówczyni wywierała presję na starszej kobiecie tłumacząc, że trzeba działać szybko i nikt nie może się o tej sytuacji dowiedzieć. Niestety 84-letnia kobieta uwierzyła oszustce i przekazała swoje oszczędności mężczyźnie, który oczekiwał w umówionym miejscu o ustalonej godzinie. Mężczyzna, który odbierał gotówkę przedstawił się jako policjant, następnie zabrał pieniądze i udał się w nieznanym kierunku.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze