Nowoczesny park wodny z basenami termalnymi, rekreacyjnymi i całą resztą wodnych atrakcji wykorzystujący – jak pozwalają sądzić badania – wody geotermalne, może powstać w Pruchniku.
Termy Bieszczadzkie, kompleks budynków o architekturze komponującej się z zabytkową zabudową Pruchnika, miałyby powstać na obszarze około 5 hektarów przy ul. Bieszczadzkiej. W założeniu pełniłby rolę rekreacyjną i uzdrowiskową, wykorzystując[paywall] lecznicze właściwości gorących, wysoko zmineralizowanych wód, które według wstępnych badań są pod Pruchnikiem. Drugim, równie ważnym aspektem projektu byłoby wykorzystanie ciepła z wnętrza ziemi do ogrzewania mieszkań.
– Zbawienny wpływ na urodę i zdrowie. Poprawa krążenia krwi, normalizacja ciśnienia, lepsza przemiana materii, wzrost odporności, działanie przeciwbólowe, ale też rozwój regionu i docelowo przekształcenie miejscowości w uzdrowisko – to tylko część tego, czego od gorących wód można wymagać.

fot.zbiory własne
Autorzy opracowania, które może uczynić z Pruchnika miejscowość uzdrowiskową.
– Realizacja tego projektu niesie z sobą bardzo duże koszty. Trzeba wykonać dokładne badania geologiczne, dwa głębokie odwierty i zbudować całą infrastrukturę, ale wiemy już, że są wody solankowe – wyjaśnia A. Wojdyło.
– Wierzymy, że znajdziemy poparcie w szerokim gronie. By spełnić marzenia, trzeba ryzykować – zapewniają autorzy projektu. Na czele grupy stoi Agnieszka Mroczka, skarbnik powiatu jarosławskiego. Są przedstawiciele przedsiębiorców z Pruchnika oraz Urzędu Miejskiego z Wacławem Szkołą, burmistrzem Pruchnika. Opracowanie liczącej 11 osób grupy zostało ocenione jako najlepszy projekt stworzony przez uczestników Partnerstwa Lokalnego, wydarzenia polegającego na zaktywizowaniu wszystkich środowisk do ożywienia powiatu jarosławskiego. Wszystkich projektów było kilkanaście. Sami autorzy traktują stworzenie Term Bieszczadzkich w Pruchniku jako wielkie marzenie, ale zaznaczają, że opracowana przez nich koncepcja może być zrealizowana. Na przeszkodzie stoi wysoki, idący w dziesiątki milionów złotych koszt, jednak przy zaangażowaniu odpowiednio dużej grupy taka inwestycja jest realna.
Partnerstwo Lokalne, czyli spotkania liderów lokalnych środowisk w celu ożywienia rynku gospodarczego, organizowały Powiatowy Urząd Pracy i Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Partnerami były: Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna, gminy miejskie Jarosław i Radymno oraz gminy: Pruchnik, Laszki, Pawłosiów, Radymno i Rokietnica.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gdzie Pruchnik a gdzie Bieszczady?
To samo chcieli robić w okolicy Dubiecka w Krzywczy. Totalna ściema.
Żadna ściema ;) potrzeba tylko inwestorów
niech wreszcie cos sie dzieje w tym regionie brawo
Bo większość cludzi chyba całe podkarpacie nazywa bieszczadami, nie zdając sobie sprawy gdzie one tak naprawde są...
Szczecin wg wielu tez nad morzem leży a do morza ma w linii prostej 60 km!!! Tak samo Pruchnik jest w Bieszczadach, hahaha
Pruchnik pozyska inwestorów jak ja odmłodnieje o 30 lat.Inwestorzy z wiatrem nie przylatują , potrzeba żmudnej pracy i wysiłku.
Pruchnik leży na pograniczu pogórza przemysko- dynowskiego a to już początek bieszczad
Super wreszcie będzie blisko na termy, nie trzeba jechać na Podhale.
Z Rzeszowa to tylko czterdzieści minut będziemy korzystać.
Ciekawe kiedy jest szansa na otwarcie.
Jak będą fajne atrakcje to i z Krakowa można podjechać przy okazji pobytu w Bieszczadach.
Wreszcie coś by się działo w Pruchniku.
Sper pomysł na pewno ożywi nasze miasto.
jak powstaną będziemy cętrum Podkarpacia.
W kocu to Jarosław by do nas przyjeżdżał a nie my do Jarosławia.
Dobry pomysł nie coś się dzieje w naszym Pruchniku
Piątkowy wieczór można by odpocząć po całym tygodniu.
Pierwsze takie baseny na Podkarpaciu super.
Widziałem na YT projekt wygląda imponująco
Niedzielne podpadnie dobry czas na relaks w ciepłej wodzie.
Nie do wiary wecie coś ciekawego na Podkarpaciu.
dla Jarosławia Pruchnik to praktycznie prowincja
Termy w Pruchniku elegancko się zapowiada
nie tylko Pruchnik ale i jego okolice dużo zyskają
Te uwarunkowania trzeba wykorzystać
niech się w kocu coś ciekawego dzieje u nas
Gdzie Pruchnik a gdzie Bieszczady?
To samo chcieli robić w okolicy Dubiecka w Krzywczy. Totalna ściema.
Żadna ściema ;) potrzeba tylko inwestorów