Do szkoły zawitała młodzież z: Jarosławia, Dubiecka, Radymna, Żurawicy czy Medyki. Nie zawiedli również uczniowie przemyskich gimnazjów.
Przybyłych w progach I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu przywitał dyrektor szkoły Tomasz Dziumak oraz jego zastępca Marek Magdziak. Po krótkiej prezentacji oferty edukacyjnej placówki młodzież mogła zwiedzić szkolne pomieszczenia. Przygotowano 4 różne trasy, adekwatne do zainteresowań gimnazjalistów: matematyczno-fizyczną, biologiczno-chemiczną, polonistyczno-historyczno i geograficzną.Na zwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, a wśród nich: chemiczna podróż dookoła świata, pokazy taneczne, medyczne, zagadki matematyczno-fizyczne, quizy, prezentacje językowe i historyczne. W trakcie dnia otwartego swój sprzęt i umiejętności zaprezentowali „strzelcy” i harcerze. W pracowni filmoteki szkolnej gimnazjaliści mogli obejrzeć też filmy przygotowane przez uczniów ILO, między innymi lipdub (rodzaj wideoklipu, w którym występujące osoby poruszają wargami do odtwarzanej z playbacku piosenki – przyp.) szkoły. Wielu z gimnazjalistów, którzy odpowiedzieli na zaproszenie ogólniaka i pojawili się w jego progach, zadeklarowało chęć dołączenia do społeczności „Słowaka”.

W trakcie dnia otwartego swój sprzęt i umiejętności zaprezentowali „strzelcy” i harcerze.

Sporo działo się też tego dnia na parkiecie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze