W poniedziałek, 2 marca, burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz wraz ze starostą jarosławskim Kamilem Dziukiewiczem podpisali umowę partnerską na dofinansowanie remontu Powiatowego Ogniska Baletowego im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu, w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Rozwoju Miast. Kwota dofinansowania tej inwestycji sięga aż 5 mln zł.
Czego można się spodziewać po remoncie? Jak przekazuje jarosławski magistrat, dofinansowanie ma zostać przeznaczone na wymianę, konserwację zewnętrznej i wewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej, remont i odrestaurowanie zabytkowej elewacji wraz z odnową tynków i detali architektonicznych, renowację istniejących pilastrów, konserwację schodów wraz z balustradami oraz na roboty wykończeniowe: parkietu i posadzek.
Przypomnijmy, że historia Państwowego Ogniska Baletowego im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu sięga 1950 roku, kiedy to z inicjatywy Lidii Nartowskiej powstało Ognisko Choreograficzne. Jak podkreśla kadra POB, ognisko propaguje w szczególności tańce ludowe i narodowe oraz formy estradowe i tańce towarzyskie w formie użytkowej, a po zakończeniu edukacji najzdolniejsi absolwenci często przechodzą do zespołów artystycznych posiadających bogaty repertuar takich tańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze