Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu już po raz czwarty będzie realizował projekt pod nazwą Trampolina -– głos przeciwko przemocy w rodzinie. Jego koordynatorkami są Iwona Stefanowska oraz Karolina Sobień-Nietrzeba pracownice socjalne z jarosławskiego MOPS-u.
– Jesteśmy dumni, że nasz ośrodek w wyniku konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz współfinansowanego przez Urząd Miasta Jarosławia zajął szóste miejsce w otwartym konkursie na realizację Programu Osłonowego Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie[paywall]. Działania realizowane w programie rozpoczynamy od września, jednak rekrutacja w zasadzie już trwa. Bezpośrednimi odbiorcami programu będą dzieci i młodzież zagrożona lub dotknięta przemocą w rodzinie, pośrednimi odbiorcami będą najbliższe otoczenie, czyli rodzina dzieci i młodzieży i społeczność lokalna, a także uczniowie ze szkół w Jarosławiu – twierdzi Iwona Stefanowska, jedna z koordynatorek programu Trampolina.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze