15 marca br. w hali widowiskowo-sportowej w Birczy dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Żaki ćwiczyły z byłym reprezentantem Polski w piłce ręcznej Arturem Siódmiakiem. Nie był to jednak pierwsza gwiazda polskiego sportu, która w br. odwiedziła Birczę.
2017 r. rozpoczął się bardzo ciekawie dla dzieci i trenerów UKS Żaki. Klub działający przy Zespole Szkół w Birczy, trenujący na przyszkolnym Orliku, realizuje od 2015 r. projekt Kluby Sportowe Orange. Wygrał rywalizację o udział w treningu ambasadorów programu.
Pierwszym z nich[paywall] był Marcin Urbaś, rekordzista Polski w biegu na 200 m i jeden z najszybszych polskich lekkoatletów. Technika biegu to główny aspekt, na który podczas rozmów i ćwiczeń zwracał uwagę halowy mistrz Europy z 2002 r.
– Obecność jednej z gwiazd polskiego sportu zmobilizowała nas do walki o przybycie do Birczy kolejnych ambasadorów KSO. Zadziwiająco szybko udało nam się wygrać przyjazd Artura Siódmiaka – zdradził Dariusz Pankiewicz.
W środę, 15 marca br., „Król Artur” przybył do birczańskiej hali, w której czekało na niego ponad 300 osób. Podobnie jak M. Urbaś, rozmawiał z zawodnikami i trenerami, a następnie poprowadził trening. Były wspólne zdjęcia oraz autografy. – UKS Żaki to jeden z najbardziej zaangażowanych klubów w naszej platformie. Dzieciaki realizują mnóstwo wyzwań sportowych, są bardzo zaangażowane w to, co robią – powiedział A. Siódmiak.
– Możliwość trenowania i spotkania się z takimi postaciami jak Artur Siódmiak czy Marcin Urbaś są dla dzieci motywacją do dalszych działań – podsumował Zbigniew Chaszczyn.

fot.Ze zbiorów UKS Żaki Bircza
Marcin Urbaś podczas treningu w Birczy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze