Reklama

Trenowali z mistrzami

20/03/2017 17:39

15 marca br. w hali widowiskowo-sportowej w Birczy dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Żaki ćwiczyły z byłym reprezentantem Polski w piłce ręcznej Arturem Siódmiakiem. Nie był to jednak pierwsza gwiazda polskiego sportu, która w br. odwiedziła Birczę.

2017 r. rozpoczął się bardzo ciekawie dla dzieci i trenerów UKS Żaki. Klub działający przy Zespole Szkół w Birczy, trenujący na przyszkolnym Orliku, realizuje od 2015 r. projekt Kluby Sportowe Orange. Wygrał rywalizację o udział w treningu ambasadorów programu.

Pierwszym z nich[paywall] był Marcin Urbaś, rekordzista Polski w biegu na 200 m i jeden z najszybszych polskich lekkoatletów. Technika biegu to główny aspekt, na który podczas rozmów i ćwiczeń zwracał uwagę halowy mistrz Europy z 2002 r.

– Obecność jednej z gwiazd polskiego sportu zmobilizowała nas do walki o przybycie do Birczy kolejnych ambasadorów KSO. Zadziwiająco szybko udało nam się wygrać przyjazd Artura Siódmiaka – zdradził Dariusz Pankiewicz.

Reklama

W środę, 15 marca br., „Król Artur” przybył do birczańskiej hali, w której czekało na niego ponad 300 osób. Podobnie jak M. Urbaś, rozmawiał z zawodnikami i trenerami, a następnie poprowadził trening. Były wspólne zdjęcia oraz autografy. – UKS Żaki to jeden z najbardziej zaangażowanych klubów w naszej platformie. Dzieciaki realizują mnóstwo wyzwań sportowych, są bardzo zaangażowane w to, co robią – powiedział A. Siódmiak.

– Możliwość trenowania i spotkania się z takimi postaciami jak Artur Siódmiak czy Marcin Urbaś są dla dzieci motywacją do dalszych działań – podsumował Zbigniew Chaszczyn.

Reklama


fot.Ze zbiorów UKS Żaki Bircza
Marcin Urbaś podczas treningu w Birczy.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama