Po raz trzeci odbędzie się Wyścig Pamięci Bitwy pod Oleszycami. Rowerzyści będą mieli do pokonania 12 km.
Start i meta wyścigu zostały wyznaczone przy leśniczówce Zabiała, oddalonej o kilka kilometrów od Oleszyc. Impreza rozpocznie się w piątek, 18 września, o godzinie 16.00. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w trzech kategoriach: gimnazjum, open i kolarze. Wpisowe wynosi 20 zł. Osoby niepełnoletnie[paywall] nie płacą, ale muszą dostarczyć do biura zawodów podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego kartę zgłoszeniową. Do poniedziałku, 7 września, zgłosiło się już 57 osób. Limit miejsc został określony na 120.
W tym roku przygotowano profesjonalny pomiar czasu za pomocą czipów. Po zawodach odbędzie się tradycyjne ognisko z kiełbasą oraz pokaz umiejętności Krystiana Herby – trialowca, który na rowerze po schodach wskakuje na najwyższe budynki świata.
Wyścig, podobnie jak inne działania Stowarzyszenia „Czas na pomoc”, łączy aktywność fizyczną z pamięcią historyczną. – Zawsze staramy się, żeby to nie były zawody dla samych zawodów. Wyścig odbędzie się w lesie, gdzie 15 i 16 września 1939 r. rozegrały się walki. 21. Dywizja Piechoty została rozbita, ale w chwale, bo jak podają historycy, właśnie tu Niemcy ponieśli największe straty – mówi Zbigniew Dorota, prezes stowarzyszenia.
Organizatorem wyścigu jest Stowarzyszenie „Czas na pomoc” we współpracy z Nadleśnictwem Oleszyce, Urzędem Miasta i Gminy Oleszyce oraz Urzędem Gminy Stary Dzików.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze