Reklama

Trojaczki Jaś, Staś i Ignaś są już w domu! Zobaczcie zdjęcia


Jaś, Staś i Ignaś to mieszkańcy Zarzecza w powiecie przeworskim. Ich przyjście na świat w rzeszowskim Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 było sporym wydarzeniem, bo ciąża trojacza występuje niezwykle rzadko, zaś trojaczki jednojajowe zdarzają się raz na 200 tysięcy do pół miliona porodów. Maluchy po długim pobycie w szpitalu wróciły już do domu. Niedawno odwiedzili je przedstawiciele samorządu powiatu przeworskiego.


Maluchy, które były w regionie, ale także i w kraju swego rodzaju sensacją medyczną, mają się dobrze. Pojawiły się na świecie pod koniec czerwca – w 32. tygodniu ciąży mamie wykonano cesarskie cięcie. Zaraz potem trafiły pod opiekę personelu rzeszowskiej placówki, gdzie przebywały przez długi czas. Teraz szczęśliwi rodzice w końcu mogą się nimi do woli nacieszyć. Bracia niedawno wrócili do domu w Zarzeczu, gdzie z niecierpliwością wyczekiwał ich brat Franciszek. Co ciekawe rodzeństwo pojawiło się na świecie dokładnie w dniu jego urodzin. Z upominkami do sympatycznej rodziny udali się starosta przeworski Dariusz Łapa oraz członek Zarządu Powiatu Przeworskiego Tomasz Huc. Maluchy otrzymały też wyprawki, które z pewnością przydadzą się im w pierwszym okresie życia.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/10/2025 07:56
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama