W mieście zakończyła się pierwsza tura inwestycji drogowych realizowanych z rządowym dofinansowaniem z programu „Polski Ład”. Prace objęły między innymi ulicę Kołłątaja. Dużo lepiej wygląda już ulica Orzeszkowej, blask zyskała również ulica Norwida.
Na Kołłątaja prowadzone remonty są praktycznie na finiszu. Zakres zrealizowanych prac obejmował: prace kanalizacyjne, podbudowę oraz nawierzchnię drogi z kostki brukowej i ułożenie nowych krawężników. Zadanie, w ramach przedsięwzięcia pn. „Przebudowa dróg na terenie Miasta Radymna”, zrealizowała firma Matbud z Boguchwały.
Umowa na wykonanie przebudowy tej oraz kilku innych ulic[paywall] w mieście (Błonie, Grunwaldzkiej, Krasińskiego, Królowej Jadwigi, Orzeszkowej, Tysiąclecia i dodatkowo ul. Norwida) została podpisana z przedstawicielem wykonawcy końcem czerwca ubiegłego roku. Firma podjęła się wykonania tego zadania za kwotę 7 mln 681 tys. 836,08 zł.
Miasto pochwaliło się też odmienionym wizerunkiem wspomnianej już wyżej ulicy Norwida, gdzie w całości przeprowadzono już prace związane z: budową kanalizacji, oświetlenia i ułożeniem nawierzchni z kostki betonowej.
Natomiast ostatnich szlifów wymaga jeszcze sąsiadująca z nią ulica Orzeszkowej. Tam zamknięto już etap robót przy kanalizacji deszczowej, ponadto wykonano też roboty ziemne i warstwy podbudowy, stabilizację i podbudowę z kruszywa oraz położono betonowe krawężniki i niemal w pełnym zakresie zrealizowano instalację oświetlenia.
Trwa jeszcze układanie nowej nawierzchni z kostki betonowej. Na pełną realizację wszystkich założeń inwestycyjnych mieszkańcy muszą jeszcze chwilę poczekać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze