We wtorek, 2 stycznia, pochowano w Tryńczy siostry 16-letnią Anię i 18-letnią Dominikę. W środę 24-letniego Sławomira i 27-letniego Bogusława. W czwartek 19-letnią Klaudię. Pożegnano ofiary przejażdżki starym tico zakończonej na dnie Wisłoka, ale pamięć o tragicznych wydarzeniach na długo zostanie wśród ludzi.
Nastolatki spotkały się w Boże Narodzenie po g. 16. W domu powiedziały, że jadą na pizzę. Potem wsiadły do daewoo tico, starego samochodu, który był nowym nabytkiem Sławomira. W aucie był jeszcze Bogusław. Ustalenia wskazują, że urządzili sobie przejażdżkę po mało uczęszczanych drogach.
Około g. 20 widziano je na stacji benzynowej w Wólce Małkowej niedaleko Tryńczy. Z zapisu monitoringu wynika, że kierowcą był Sławomir. Jego kolega mógł być pijany. Niedługo potem pojechali nad Wisłok. Na polnej drodze biegnącej przy urwistym brzegu samochód zjechał na pobocze i spadł ze skarpy do wody, dachując po drodze. Pasażerowie nie mieli szans. Cała piątka utonęła.
Ofiary odnaleziono dopiero w piątek, 29 grudnia. Według przypuszczeń prokuratury przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu nie wyklucza, że do zdarzenia mógł się przyczynić stan techniczny pojazdu. Badania toksykologiczne wykażą, czy kierowca był pod wpływem alkoholu lub innych środków. Sprawdzony zostanie też stan techniczny tico. Na wyniki trzeba poczekać kilka tygodni.
Wszyscy zginęli w tym samym czasie. Byli z tej samej parafii. Uroczystości pogrzebowe zorganizowano osobno. W pamięci została niespotykana tragedia, która w czasie świąt wspominających narodzenie Chrystusa się zdarzyła.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.najważniejsza informacja że starym tico OMG...
Kto w boze narodzenie chodzi na pizze w takie swieto rodzinne, gdzie rodzice odpowiedzialnosc
A kto w boze narodzenie jedzie na pizze jeszcze takie malolatki z takimi starymi
ja tez pojechalam na obiad z kolega, bo moja rodzina chorowala i nic nie robili. Przestancie oceniac innych i zajmijcie sie soba!
Dziś się pojawiła informacja, że kierujący miał prawie dwa promile! coś tu trzeba jeszcze dodać?
najważniejsza informacja że starym tico OMG...
Kto w boze narodzenie chodzi na pizze w takie swieto rodzinne, gdzie rodzice odpowiedzialnosc
A kto w boze narodzenie jedzie na pizze jeszcze takie malolatki z takimi starymi