Po raz trzeci z rzędu beniaminek z Przemyśla zszedł z boiska w glorii zwycięzców. Dzisiejszego (29 sierpnia br.) popołudnia nie znalazła na niego sposobu ekipa Wólczanki Stali Systems Wólka Pełkińska. Cenne wyjazdowe remisy zanotowały ekipy Sokoła Sieniawa i JKS 1909 Jarosław.
Wizualnie lepszym zespołem w derbowym pojedynku w Przemyślu byli goście. Mieli sporą przewagę w polu, ale nie potrafili strzelić bramki i musieli przełknąć gorycz porażki. Jedynego gola poloniści strzelili z rzutu karnego, który w 63. min skutecznie wyegzekwował Arkadiusz Gosa. „Jedenastka” podyktowana została za faul w polu karnym Podstolaka na Wanacie.
Bardzo cenny punkt w Rzeszowie w spotkaniu z Resovia wywalczył Sokół Sieniawa. Podopieczni Daniel Kijaka zremisowali 2:2 (1:0), a obie bramki były dziełem Tomasza Walata (56. i 59. min z karnego).
Niespodziankę w Krośnie sprawił JKS 1909 Jarosław, który urwał punkt faworyzowanym Karpatom, remisując 1:1 (1:1). Autorem jedynego gola dla zespołu kierowanego przez Michała Szymczaka był Kacper Rop w 18. min.
Polonia Przemyśl – Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Gosa 63. min (karny).
Polonia: Krzanowski – Kocój, Suchockyj, Załoga, Mikulec – Tabisz – Kalawski (73. Świst), Kazek, Sedlaczek (46. Tur, 90. Kuźniar), Wanat – Gosa.
Wólczanka Stal Systems: Furtak – Podstolak, K. Pydych, Oślizło – B. Poprawa (73. Flak), R. Pydych (67. Padiasek), Gwóźdź, Hul – Pietluch, Lech (55. Kocur), Bednarz (58. Partyka).
Sędziował: Mateusz Warzocha (Kolbuszowa). Żółte kartki: Załoga oraz R. Pydych. Widzów: 300.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.czy jest gdzieś uwieczniony fakt na rzut karny? Druga sprawa: faule w polu karnym to są przeważnie na żółte kartki - dlaczego tym razem było inaczej? Ma ktoś link do wideo?
Pewnie gdzieś jest, ale rzut karny był ewidentny. Podstolak spóźnił się i zahaczył Wanata. Nie ma żadnych wątpliwości.
Ewidentny rzut karny. Nikt z Wólczanki nie protestował, włącznie ze sprawcą, który powinien dostać żółtą kartkę za trafienie w nogi.
czy jest gdzieś uwieczniony fakt na rzut karny? Druga sprawa: faule w polu karnym to są przeważnie na żółte kartki - dlaczego tym razem było inaczej? Ma ktoś link do wideo?
*faul na rzut karny
Pewnie gdzieś jest, ale rzut karny był ewidentny. Podstolak spóźnił się i zahaczył Wanata. Nie ma żadnych wątpliwości.