Reklama

Trzej Królowie przyjechali konno

08/01/2018 18:04

Święta Rodzina z asystą wiernych przybyła na Rynek z konkatedry, a Trzej Królowie konno przyjechali z kościoła św. Karola Boromeusza.

Lubaczów po raz kolejny włączył się do Orszaku Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się mszą w konkatedrze, po której Święta Rodzina przeszła na Rynek wraz z procesją wiernych. Z kolei Trzej Królowie na koniach wyruszyli z kościoła św. Karola Boromeusza. Na Rynku złożyli dary i pokłonili się dzieciątku. Po jasełkach odbyło się wspólne kolędowanie, dzieci przedstawiły program artystyczny, a w stronę mieszkańców popłynęły życzenia.

– Co to musi być za fantastyczne miasto i za fantastyczni mieszkańcy, że co roku w swojej drodze przybywają do nas Trzej Królowie. Dziękujemy i zapraszamy do nas w przyszłym roku. Myślę, że rolą królów było pokazanie, co to było za przełomowe wydarzenie, coś się zaczynało, przyszła nowa nadzieja. I to właśnie z tą nową nadzieją wszyscy patrzymy w przyszłość. I tego Państwu życzę – mówił burmistrz Krzysztof Szpyt.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zenekblues - niezalogowany 2018-01-08 19:33:23

    ci na foto przed tymi królami to wracają z festiwalu kapel podwórkowych ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości