Święta Rodzina z asystą wiernych przybyła na Rynek z konkatedry, a Trzej Królowie konno przyjechali z kościoła św. Karola Boromeusza.
Lubaczów po raz kolejny włączył się do Orszaku Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się mszą w konkatedrze, po której Święta Rodzina przeszła na Rynek wraz z procesją wiernych. Z kolei Trzej Królowie na koniach wyruszyli z kościoła św. Karola Boromeusza. Na Rynku złożyli dary i pokłonili się dzieciątku. Po jasełkach odbyło się wspólne kolędowanie, dzieci przedstawiły program artystyczny, a w stronę mieszkańców popłynęły życzenia.
– Co to musi być za fantastyczne miasto i za fantastyczni mieszkańcy, że co roku w swojej drodze przybywają do nas Trzej Królowie. Dziękujemy i zapraszamy do nas w przyszłym roku. Myślę, że rolą królów było pokazanie, co to było za przełomowe wydarzenie, coś się zaczynało, przyszła nowa nadzieja. I to właśnie z tą nową nadzieją wszyscy patrzymy w przyszłość. I tego Państwu życzę – mówił burmistrz Krzysztof Szpyt.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ci na foto przed tymi królami to wracają z festiwalu kapel podwórkowych ???
ci na foto przed tymi królami to wracają z festiwalu kapel podwórkowych ???