Maluchy nie chcą biernie oglądać meczy, w których grają sami dorośli. Mają swoje ambicje i chętnie wykorzystują koniec roku szkolnego na organizowanie turniejów piłkarskich.
Impreza tego typu odbyła się na boisku orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 im. S. Żeromskiego w Jarosławiu. Do zmagań sportowych zostali zaproszeni uczniowie z licznych jarosławskich szkół podstawowych. Wyzwanie podjęły m.in. szkoły podstawowe nr: 4, 5, 9 i 10. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Małych Szkrabów ze Szkoły Podstawowej nr 4, a drugie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 10[paywall].
Po zakończeniu zawodów uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Przewidziane zostały również nagrody indywidualne w dwóch kategoriach: najlepszy zawodnik, którym został Ksawery Rokoszański z SP 4 oraz król strzelców. Na to drugie miano zasłużył Dawid Jadam z SP 10.
Dla nauczycieli taka impreza to wielki sukces, ponieważ zmotywowali uczniów do aktywnego spędzenia czasu i wykorzystania słonecznych dni na uprawianie sportu. Organizatorem Turnieju Finałowego Ligi Małego Szkraba był animator orlika Bogusław Musur i zarazem nauczyciel wychowania fizycznego. Współorganizatorem był natomiast Miejski Szkolny Związek Sportowy w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze