13 maja br. w Przemyślu odbył się turniej karate kyokushin dzieci i młodzieży o puchar prezydenta Przemyśla. W zawodach wzięło udział 127 zawodników z 9 klubów. Sędzią głównym zawodów był shihan Janusz Czarniecki, który 45 lat temu otworzył w Przemyślu pierwszą sekcję karate kyokushin.
Organizatorem zawodów był Karate Kyokushin Przemyśl Karate Club. Gościem honorowym był shihan Józef Pietras – historycznie posiadacz drugiego czarnego pasa kyokushin w Polsce.
Walki odbywały się w hali sportowej SP 14 im. Zjednoczonej Europy. Emocji na macie nie brakowało, a młodzi wojownicy udowodnili, że karate kyokushin to dobry sposób na kształtowanie hartu ducha i ciała.
– Walki były zacięte, a niejednokrotnie brawurowe. Jeszcze raz się okazało, że motto: choć nie zawsze wygrywamy, to nigdy się nie poddajemy, daje owoce, a dzieci i młodzież znajdują w rywalizacji sportowej i treningu samorealizację, z czego cieszą się również rodzice – powiedział J. Czarniecki.
Zawody uświetniły pokazy tańca wicemistrzów Europy z przemyskiego Studio Tańca Caliente, którego założycielami są Joanna Ciżman i Hubert Rajek. Odbył się tez pokaz karate dzieci w wieku od 4 do 6 lat z Przemyskiej Szkoły Karate, które zademonstrowały podstawy karate i walkę z cieniem.
Z okazji jubileuszu 45-lecia gratulacje i pamiątkowy dyplom otrzymał założyciel pierwszego klubu karate kyokushin w Przemyślu shihan J. Czarniecki, który obserwując zmagania młodych karateka na macie stwierdził, że „nauka nie poszła w las” a ci, którzy zaczynali kiedyś trenować jako dzieci, dzisiaj sami prowadzą zajęcia, legitymując się czarnymi pasami.
Turnieju nie udałoby się zorganizować, gdyby nie osobiste zaangażowanie sensei Roberta Gawła i towarzyszących mu instruktorów Kyokushin Przemyśl Karate Club: Jerzego Pacyny, Mariusza Szczęsnego, Artura Krytaka i Tomasza Buksy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze