Reklama

Turystyczne miasto nie dba o turystów

16/06/2016 15:36

Mienimy się być miastem pełnym zabytków i turystycznych atrakcji, ale czy tak jest naprawdę? Sezon turystyczny w pełni i dopiero teraz okazuje się, jak miasto jest do niego przygotowane.

W  środę (8 bm.) przed południem przez Ratuszową i Rybi Plac przepychały się cztery duże autokary wypełnione turystami, żeby zatrzymać się na kilka minut i wysadzić wycieczki. Pierwszy zaparkował przed wjazdem na Wałową, drugi zaraz za nim, trzeci zablokował pół zakrętu, a czwarty stanął prawie w poprzek jezdni. Kiedy turyści wysiedli, kierowca ostatniego dał upust złości: – Jak tu wjechać? Uliczki tak wąskie, że prawie lusterka pogubiłem, a teraz jeszcze muszę stać na zakręcie, blokując przejazd. Kto wymyślił parking dla autokarów w takim miejscu?[paywall]

Trzeba przyznać, że miał rację. Miejsce przy placu Rybim z trudem mieści dwa autokary, ale nie cztery. A co by było, gdyby tego dnia przyjechało do Przemyśla osiem wycieczek. Ktoś powie, że parking dla autokarów jest wyznaczony przy Sanockiej, tylko że te cztery wycieczki składały się z turystów w wieku mocno emerytalnym. Gdyby przewodnik przepędził ich przez Sanocką i Piłsudskiego na Rynek, do muzeum,  katedry i wreszcie na zamek, pewnie połowa z nich wymagałaby pomocy lekarskiej. Pozostaje tylko odradzać wiekowym i mniej sprawnym turystom zwiedzanie Przemyśla. Chyba nie tak powinno funkcjonować miasto przyjazne turystom. Łatwiej było wybudować trzydzieści parę kilometrów ścieżek rowerowych, niż wykroić blisko centrum dodatkowe dwa miejsca, na których można zaparkować autokary. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kl - niezalogowany 2016-06-16 19:19:49

    Ciekawe co to za autobusy i pseudo turyści???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    XYZ - niezalogowany 2016-06-16 20:02:54

    z Dombasu debilu !!! hahahaAutokary !! i zielone ludziki  hehehe

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2016-06-17 10:25:03

    parking dla autokarów jest koło dolnej stacji wyciągu, jest koło stadionu Polonii, a nie w centrum miasta, jakby mogli to by autobusem do zamku wjechali, żeby tylko nie wychodzić z niego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama