Mienimy się być miastem pełnym zabytków i turystycznych atrakcji, ale czy tak jest naprawdę? Sezon turystyczny w pełni i dopiero teraz okazuje się, jak miasto jest do niego przygotowane.
W środę (8 bm.) przed południem przez Ratuszową i Rybi Plac przepychały się cztery duże autokary wypełnione turystami, żeby zatrzymać się na kilka minut i wysadzić wycieczki. Pierwszy zaparkował przed wjazdem na Wałową, drugi zaraz za nim, trzeci zablokował pół zakrętu, a czwarty stanął prawie w poprzek jezdni. Kiedy turyści wysiedli, kierowca ostatniego dał upust złości: – Jak tu wjechać? Uliczki tak wąskie, że prawie lusterka pogubiłem, a teraz jeszcze muszę stać na zakręcie, blokując przejazd. Kto wymyślił parking dla autokarów w takim miejscu?[paywall]
Trzeba przyznać, że miał rację. Miejsce przy placu Rybim z trudem mieści dwa autokary, ale nie cztery. A co by było, gdyby tego dnia przyjechało do Przemyśla osiem wycieczek. Ktoś powie, że parking dla autokarów jest wyznaczony przy Sanockiej, tylko że te cztery wycieczki składały się z turystów w wieku mocno emerytalnym. Gdyby przewodnik przepędził ich przez Sanocką i Piłsudskiego na Rynek, do muzeum, katedry i wreszcie na zamek, pewnie połowa z nich wymagałaby pomocy lekarskiej. Pozostaje tylko odradzać wiekowym i mniej sprawnym turystom zwiedzanie Przemyśla. Chyba nie tak powinno funkcjonować miasto przyjazne turystom. Łatwiej było wybudować trzydzieści parę kilometrów ścieżek rowerowych, niż wykroić blisko centrum dodatkowe dwa miejsca, na których można zaparkować autokary.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ciekawe co to za autobusy i pseudo turyści???
z Dombasu debilu !!! hahahaAutokary !! i zielone ludziki hehehe
parking dla autokarów jest koło dolnej stacji wyciągu, jest koło stadionu Polonii, a nie w centrum miasta, jakby mogli to by autobusem do zamku wjechali, żeby tylko nie wychodzić z niego.
No chyba nikt nie będzie zapierniczał ze stadionu Polonii do Centrum. Takimi autokarami przyjeżdżają Węgrzy albo Austriacy bo widuję takie na cmentarzu na parkingu. Jesteśmy zapyziałym zaściankiem. To miasto powinno się starać o turystów a nie turyści o łaskę przebywania w naszym mieście. Nie ma parkingów, modyfikacji linii autobusowych, wypitolone drzewa w środku roku...
Miasto smrodu , brudu i ubóstwa . śmierdzących walących się kamienic , wyludnionych blokowisk , wałęsający się bezrobotni , żule . Turyści wpadają na starówkę parę fotek i wieją z Przemyśla jak najdalej . Zero oferty dla turystów i przyszłości dla mieszkańców . Kto nie ma robótki w urzędzie czy mundurówce , wieje stąd jak najdalej .
no wlasnie mialo byc miasto turystyczne i mialo byc tak pieknie a wyszło jak zawsze czyli do d....
Ten parking na wodnej jest tylko po to, żeby turyści mogli wysiąść lub wsiąść do autobusu. Potem autobus powinien odjechać na parking przy stadionie "Polonii" i tyle w temacie. Nigdzie nie jest napisane, że parking dla autokarów ma być w centrum miasta, w którym ciężko wygospodarować miejsca parkingowe dla samochodów osobowych.
Jak zaczniesz się myć to i smród zniknie.
Tam nie ma parkingu dla autobusów. A że uliczki wąskie? Cóż nikt nie mówił ani tym bardziej nie pisał że w centrum Przemyśla są szerokie ulice. Może dla wygody kierowców turystycznych autobusów miasto powinno wyburzyć część kamienic żeby jeden z drugim kierowcą autobusu miał łatwiejszy przejazd?.
A dlaczego nie? Mogą odwiedzić bramę przy ul. Sawickiej a następnie alejkami parku dotrą do centrum. Przy okazji obejrzą odnowione mury obronne.
Co z tego jak nawet muzea pracują bodajże do 15 i nawet przemyślanie nie mają możliwości z nich skorzystać
https://www.youtube.com/watch?v=nHja3Omm9BA
Ciekawe co to za autobusy i pseudo turyści???
z Dombasu debilu !!! hahahaAutokary !! i zielone ludziki hehehe
parking dla autokarów jest koło dolnej stacji wyciągu, jest koło stadionu Polonii, a nie w centrum miasta, jakby mogli to by autobusem do zamku wjechali, żeby tylko nie wychodzić z niego.