Reklama

Tysiące jarosławian wspomniało polskiego Papieża [ZDJĘCIA]

11/04/2017 11:00

Od kilku lat organizowany jest w Jarosławiu „Marsz Światła”, uroczystość dziękczynna upamiętniająca postać św. Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia. W tym roku wspomnienie polskiego Papieża odbyło się 2 kwietnia, w 12. rocznicę jego śmierci.

– W „Marszu Światła” dla Ojca Świętego wzięło udział kilka tysięcy osób. Trasa prowadziła ulicami miasta od[paywall] siedziby starostwa na Rynek, przed ratusz. Nabożeństwu, podczas którego niesiono relikwie św. Jana Pawła II, przewodniczył archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec. Rozważania przed każdą z tajemnic różańca odczytali proboszczowie miejscowych parafii. Lampiony i znicze niesione przez uczestników zostały ułożone przed ratuszem w napis „JP II”. Tam również, na metalowym krzyżu, umieszczono symboliczne światełka od samorządowców. Zastępca burmistrza Dariusz Tracz razem ze starostą jarosławskim Tadeuszem Chrzanem odczytali akt zawierzenia Bożemu Miłosierdziu miasta i powiatu. Przybyłe delegacje złożyły też wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Honorowego Obywatela Jarosławia. Radę Miasta Jarosławia reprezentował wiceprzewodniczący Tadeusz Słowik – opisuje Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.

Dzień wcześniej, w sobotę, 1 kwietnia, wyruszył spod ratusza XIII Rajd Papieski na Tarnicę.

Reklama


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama