Od kilku lat organizowany jest w Jarosławiu „Marsz Światła”, uroczystość dziękczynna upamiętniająca postać św. Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia. W tym roku wspomnienie polskiego Papieża odbyło się 2 kwietnia, w 12. rocznicę jego śmierci.
– W „Marszu Światła” dla Ojca Świętego wzięło udział kilka tysięcy osób. Trasa prowadziła ulicami miasta od[paywall] siedziby starostwa na Rynek, przed ratusz. Nabożeństwu, podczas którego niesiono relikwie św. Jana Pawła II, przewodniczył archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec. Rozważania przed każdą z tajemnic różańca odczytali proboszczowie miejscowych parafii. Lampiony i znicze niesione przez uczestników zostały ułożone przed ratuszem w napis „JP II”. Tam również, na metalowym krzyżu, umieszczono symboliczne światełka od samorządowców. Zastępca burmistrza Dariusz Tracz razem ze starostą jarosławskim Tadeuszem Chrzanem odczytali akt zawierzenia Bożemu Miłosierdziu miasta i powiatu. Przybyłe delegacje złożyły też wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Honorowego Obywatela Jarosławia. Radę Miasta Jarosławia reprezentował wiceprzewodniczący Tadeusz Słowik – opisuje Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.
Dzień wcześniej, w sobotę, 1 kwietnia, wyruszył spod ratusza XIII Rajd Papieski na Tarnicę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze