Reklama

Uciążliwe ogniska w przydomowym ogrodzie

21/12/2015 07:36

– Mieszkam pod Przemyślem i jak większość osób mam przy domu niewielki ogródek. Staram się jednak przestrzegać obowiązujących norm i nie spalam spadających z drzew liści w ognisku, tylko zbieram je do worka, a potem wyrzucam. Niestety wiele osób pozbywa się zeschniętych liści i gałęzi, po prostu je paląc. Przydomowe ogniska i unoszący się z nich, gryzący dym są utrapieniem sąsiadów. Duszące opary pochodzące ze spalania sprawiają, że czasami dosłownie nie da się normalnie oddychać. Nie rozumiem, dlaczego ludzie z taką nonszalancją podchodzą do tych spraw, nie bacząc na to, że stwarzają przy okazji zagrożenie dla ludzi i środowiska.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    adfsfd - niezalogowany 2015-12-21 11:30:27

    Odpowiedź jest prosta - od października gminy nie odbierają zielonych odpadów !!!!!!!!!!!!!  W mieście odbierają zielone odpady tylko od miastowych. Redaktorze, warto ten temat ruszyć i przeprowadzić wywiady ze wszytskimi wójtami dlaczego przestaja  odbierać ZO kiedy właśnie spadają liście.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    biolog od wielu, wielu lat - niezalogowany 2015-12-21 13:09:22

    Podczas spalania liści wytwarza się głównie dwutlenek węgla, który w procesie fotosyntezy jest przez rośliny "przerabiany" na tlen. Dzięki spalaniu liści  rośliny dostają więcej pokarmu zatem dają większe plony. Tyle i tylko tyle. A tzw. ekolodzy głupstwa plotą. Wystarczy podstawowa wiedza z bilogii z zakresu szkoły podstawowej by to zrozumieć. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Leokadia - niezalogowany 2015-12-21 13:54:57

    Dokładnie tak.Jakoś przez setki lat, nie tylko liście były spalane w obejściach gospodarskich i ... dobrze było. Poza tym nie ma nic przyjemniejszego w kontakcie z naturą jak zapach palonych ognisk jesienią.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama