13-letnia uczennica Zespołu Szkół w Pawłosiowie wypadła w ubiegły wtorek, 24 listopada, z okna klasy położonej na drugim piętrze. Z obrażeniami trafiła do Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu, na oddział chirurgii dziecięcej. Prokuratura i policja wyjaśniają, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy mogło dojść do próby samobójczej.
Policja tylko potwierdza, że do takiego zdarzenia doszło. – Wykonano oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczyliśmy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Badamy okoliczności. Wykluczamy udział osób trzecich – krótko informuje podkom. Marta Gałuszka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu z art. 151. kodeksu karnego, który mówi: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Wynika z tego, że sprawdzane są obie wersje nieszczęśliwego zdarzenia. – Pod tym kątem prowadzimy postępowanie. Sprawdzimy, czy to był nieszczęśliwy wypadek, czy doszło do działań, które mogły skłonić nastolatkę do dramatycznego kroku. Ze zgromadzonych akt nie wynika taka możliwość, ale będziemy badać każdą okoliczność. Jeszcze nie przeprowadzono rozmowy z poszkodowaną, a to, co powie, ma duże znaczenia dla sprawy – wyjaśnia Barbara Hopko- Grzebyk, szefowa jarosławskiej prokuratury.
Wiadomo, że dziewczynka była sama w klasie. Otworzyła okno i wypadła z niego. Upadła na betonową kostkę, doznając złamań. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policję zawiadomili ratownicy z pogotowia. Dorota Tracz, dyrektor szkoły w Pawłosiowie, czeka na wyjaśnienie sprawy przez policję. Potwierdza, że gdy doszło do zdarzenia, uczennica była sama w klasie. Zaznacza jednak, że nawet przy zastosowaniu wszystkich środków ostrożności nie można się ustrzec od zdarzeń losowych i zapewnia, że sprawa jest również badana przez szkołę i władze oświatowe. – Nic mi nie wiadomo o tym, by wśród uczniów dochodziło do nękania czy dręczenia. Jestem dyrektorem od września tego roku i takie sygnały do mnie nie dotarły – zapewnia.„Ta 13-latka wyskoczyła z okna w sali biologicznej z powodu wyzywania jej. Stało się to przed piątą lekcją. Jej wychowawczyni nie zamknęła swojej sali, więc 13-latka weszła tam, otworzyła okno i skoczyła (wiem, bo chodzę do tej szkoły)” – pisze na forum Życia Podkarpackiego „Kacper”. –„Bardzo współczuję. Biedna dziewczynka (…) była gnębiona w szkole i nikt[paywall] tego nie zauważył. Bała się chodzić do szkoły. Mogło to się skończyć tragicznie dla niej. Starsze osoby nie wytrzymują takich stresów. Nie ma co się dziwić. Nie wytrzymała. Pod wpływem stresu nie myślała chyba, co robi” – dodaje „Joanna”. Z rozmów z mieszkańcami można wyciągnąć podobne wnioski. Mówią o dokuczaniu 13-latce w portalach internetowych, o nękaniu jej. Podają nawet, który z uczniów w tym przodował. Pokazują, gdzie mieszka.
Jeśli w tych opowieściach jest chociaż część prawdy, to przed szkołą, rodzicami i znajomymi 13-latki stoi poważny problem. Powinni poszukać odpowiedzi na pytanie, gdzie byli do tej pory? Zastanowić się, czy zostawiając dziewczynkę samą sobie, mają czyste sumienie i czy to normalne, że można kogoś doprowadzić do tak dramatycznego kroku, zaszczuć go i nie mieć sobie nic do zarzucenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Za dużo gówniarzeria ma luzu. Za moich czasów lata 90 i końcówka nie było tak. Teraz każdy smarek ma smarkfona, upublicznia fotki na "facezboku" bo to jest "zajebiste" przecież. Dostałby każdy pniaka do dziennika albo linijką po łapach to przestałby się pierdołami w szkole zajmować. No i te siksy nastoletnie, wymalowane jak tanie dziwki spod latarni. Ja nie wiem to jest strach ulicą iść dzisiaj. Bo widzisz laskę z fajną dupą, a to się okazuje że nie ma 25-30 lat tylko 13-15. Kurvva co to za czary mary katakumby są w dzisiejszych czasach???
SZKOŁA, IMPERIUM ZŁA !!!
Za dużo gówniarzeria ma luzu. Za moich czasów lata 90 i końcówka nie było tak. Teraz każdy smarek ma smarkfona, upublicznia fotki na "facezboku" bo to jest "zajebiste" przecież. Dostałby każdy pniaka do dziennika albo linijką po łapach to przestałby się pierdołami w szkole zajmować. No i te siksy nastoletnie, wymalowane jak tanie dziwki spod latarni. Ja nie wiem to jest strach ulicą iść dzisiaj. Bo widzisz laskę z fajną dupą, a to się okazuje że nie ma 25-30 lat tylko 13-15. Kurvva co to za czary mary katakumby są w dzisiejszych czasach???