Julia Szczęsna i Mateusz Bielech z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu oraz Jakub Kowalczyk i Wojciech Bardziński z Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu dostąpili zaszczytu uczestnictwa w XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
Powołanie w poczet młodzieżowych posłów uzależnione było od przygotowania i zrealizowania jakiegoś projektu o tematyce historycznej. Młodzi posłowie z Przemyśla skoncentrowali się na historii naszego miasta. Wykonane przez nich prace zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową. Mając na uwadze, że w konkursie wzięło udział 868 drużyn z całej Polski, to osiągnięcie gimnazjalistów i licealistów ze „Słowaka” należy uznać za wielkie wyróżnienie[paywall].
W br. na Wiejskiej młodzież zajmowała się tematyką patriotyczną, tradycji państwowej oraz dbałości o historię. Podczas obrad młodzi posłowie prowadzili debatę i głosowali nad treścią uchwały dotyczącej miejsc pamięci narodowej. Przez jeden dzień mogli się poczuć jak prawdziwi parlamentarzyści oraz zagłębić się w świat polityki.
Oprócz uczestnictwa w obradach przemyscy uczniowie wspólnie z dyrektorem I LO Tomaszem Dziumakiem mieli okazję zwiedzić stolicę oraz spotkać się z czołowymi polskimi politykami. Gościli także u marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, rodowitego przemyślanina. – Trwająca niemal godzinę rozmowa pozwoliła na poruszenie tematów związanych między innymi z funkcjonowaniem Sejmu czy dotyczących planowanych przez marszałka i szkołę inicjatyw na rzecz edukacji historycznej, współpracy przygranicznej czy łączności z Polakami mieszkającymi poza granicami kraju – podsumował dyrektor „Słowaka” Tomasz Dziumak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze