Reklama

Uczniowie „Słowaka” w Sejmie

Julia Szczęsna i Mateusz Bielech z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu oraz Jakub Kowalczyk i Wojciech Bardziński z Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu dostąpili zaszczytu uczestnictwa w XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Powołanie w poczet młodzieżowych posłów uzależnione było od przygotowania i zrealizowania jakiegoś projektu o tematyce historycznej. Młodzi posłowie z Przemyśla skoncentrowali się na historii naszego miasta. Wykonane przez nich prace zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową. Mając na uwadze, że w konkursie wzięło udział 868 drużyn z całej Polski, to osiągnięcie gimnazjalistów i licealistów ze „Słowaka” należy uznać za wielkie wyróżnienie[paywall].

W br. na Wiejskiej młodzież zajmowała się tematyką patriotyczną, tradycji państwowej oraz dbałości o historię. Podczas obrad młodzi posłowie prowadzili debatę i głosowali nad treścią uchwały dotyczącej miejsc pamięci narodowej. Przez jeden dzień mogli się poczuć jak prawdziwi parlamentarzyści oraz zagłębić się w świat polityki.

Reklama

Oprócz uczestnictwa w obradach przemyscy uczniowie wspólnie z dyrektorem I LO Tomaszem Dziumakiem mieli okazję zwiedzić stolicę oraz spotkać się z czołowymi polskimi politykami. Gościli także u marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, rodowitego przemyślanina. – Trwająca niemal godzinę rozmowa pozwoliła na poruszenie tematów związanych między innymi z funkcjonowaniem Sejmu czy dotyczących planowanych przez marszałka i szkołę inicjatyw na rzecz edukacji historycznej, współpracy przygranicznej czy łączności z Polakami mieszkającymi poza granicami kraju – podsumował dyrektor „Słowaka” Tomasz Dziumak.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama