Uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 włączyli się w zbiórkę makulatury na budowę studni w Sudanie.
Inicjatywa wyszła od samorządu uczniowskiego. Młodzież zaczęła zbierać makulaturę, przyłączyli się[paywall] do tego nauczyciele oraz pracownicy administracyjni. Razem zebrali prawie tonę makulatury.
– Jeden kilogram makulatury to 75 litrów wody. Młodzież, oprócz ciężkiej pracy, miała przy tym dużą zabawę, gdyż pomagali bezinteresownie. Czyniąc tak niewiele, można tak wiele zrobić dla innych, bardziej potrzebujących osób. Uczniowie wyciągnęli lekcję z tej akcji. Przekonali się, jak trzeba doceniać wodę, którą mamy na co dzień, a dla innych może być ona prawdziwym dobrobytem – podsumowuje Anna Kalemba-Piętka, opiekun samorządu uczniowskiego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Brawo