Reklama

Udana „Carpatia Bad”. Przemyślanie na podium!

Ze sporym zainteresowaniem publiczności spotkały się, trwające przez trzy dni, od 25 do 27 lutego br., w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zawody w ramach Grand Prix Polski w kategorii młodzików i juniorów. Oby „Carpatia Cup” – bo taką nazwę nosiła ta impreza – będzie przyczynkiem do tego, aby przemyślanie pokochali badminton. To naprawdę piękna i bardzo emocjonująca dyscyplina sportu!

– Od strony sportowej jesteśmy naprawdę zadowoleni. Trzy podia to znakomity wynik, choć chcemy już wygrywać. Bardzo niewiele brakowało parze Kordek – Michałek do finału.  Będziemy inwestować w ten debel w perspektywie Mistrzostw Polski licząc na medal. Chciałbym podkreślić także fantastyczny występ Norberta Świerka, który zajął trzecie miejsce, grając z zawodnikami dwa lata starszymi od niego! To kosmiczny wynik! – podsumował D. Stańko.

Patryk Kordek, który w finale singla młodzików przegrał w dwóch setach z Łukaszem Cimoszem miał trochę mieszane uczucia. – Jestem w sumie bardzo zadowolony z wyniku, bo nie spodziewałem się, że zajdę tak daleko. Ale wiadomo, że w miarę jedzenia apetyt rośnie. W finale chciałem wygrać, ale nie dałem rady. W pierwszym secie do stanu 15:15 grałem idealnie. W pewnym momencie zrobiłem dwa zupełnie niepotrzebne błędy, przyszło rozluźnienie i nerwy i przegrałem seta otwarcia. W drugim zabrakło mi koncentracji. Rywal mi odskoczył i trudno go było potem dogonić – skomentował drugi młodzik gry pojedynczej „Carpatii Cup”.

Reklama

Miejsca na podium Patryka Kordka i Norberta Świerka to nie jedyne dla reprezentantów naszego regionu. W mocnej stawce deblistek w kategorii juniorek bardzo dobrze spisały się zawodniczki UMKS Dubiecko Klaudia Bukowińska i Aleksandra Dudziak, które stanęły na najniższym stopniu podium.


fot.ze zbiorów własnych
Podium gry pojedynczej w kat. juniorów. 3 z prawej Norbert Śiwerk (UKS \\\"Aktywna Piątka\\\" Przemyśl). 1 z prawej wiceprezes PZBad Zbigniew Wojciechowski.

Wyniki:

Młodziczki – gra pojedyncza: 1. Karolina Szubert (SKS Matchpoint Ślęza), 2. Aleksandra Radziszewska (Hubal Białystok), 3. Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa), Weronika Górniak (Milenium Warszawa); gra podwójna: 1. Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa) – Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), 2. Weronika Górniak (Milenium Warszawa) – Aleksandra Pająk (Orlicz Suchedniów), 3. Zuzanna Jankowska  – Dominika Kwaśnik (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle), Emila Drągowska – Aleksandra Radziszewska (Hubal Białystok).

Reklama

Młodziki – gra pojedyncza: 1. Łukasz Cimosz (Chojnik Jelenia Góra), 2. Patryk Kordek (UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl), 3. Wiktor Trecki (Unia Bieruń), Sebastian Jaroszczuk (SKB Suwałki); gra podwójna: 1. Szymon Stokfisz – Wiktor Trecki (Unia Bieruń), 2. Adam Bogacz – Mikołaj Piórkowski (SKS Matchpoint Ślęza), 3. Sebastian Bilbin – Sebastian Jaroszczuk (SKB Suwałki), 3. Patryk Kordek (UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl) – Patryk Michałek (Orbitek Straszęcin).

Gra mieszana: 1. Łukasz Cimosz (Chojnik Jelenia Góra) – Karolina Szubert (SKS Matchpoint Ślęza), 2. Karol Budny – Dominika Kwaśnik (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle), 3. Szymon Maciąg (Start Widełka) – Zuzanna Luban (STB Energia Lubliniec), Patryk Michałek (Orbitek Straszęcin) – Beata Mycek (Stal Nowa Dęba).

Reklama

***

Juniorki – gra pojedyncza: 1. Karolina Władzińska (Ruch Piotrków Trybunalski), 2. Kornelia Marczak (Plesbad Pszczyna), 3. Daniela Bielińska (Unia Bieruń), Zuzanna Glijer (Orlicz Suchedniów); gra podwójna: 1. Zuzanna Glijer (Orlicz Suchedniów) – Karolina Władzińska (Ruch Piotrków Trybunalski), 2. Magdalena Machnik (Orbitek Straszęcin) – Kornelia Marczak (Plesbad Pszczyna), 3. Magdalena Golenia (Orbitek Straszęcin) – Aneta Niklas (Dwójka Bytów), Klaudia Bukowińska – Aleksandra Dudziak (UMKS Dubiecko).

Juniorzy – gra pojedyncza: 1. Mateusz Danielak (Ruch Piotrków Trybunalski), 2. Michał Kikosicki (KU AZS UM Łódź), 3. Norbert Świerk (UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl), Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski); gra podwójna: 1. Alan Ostrowski – Bartłomiej Parysz (Unia Bieruń), 2. Szymon Malik – Tymoteusz Malik (Trójka Tarnobrzeg), 3. Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) – Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski).

Reklama

Gra mieszana: 1. Mateusz Danielak – Karolina Władzińska (Ruch Piotrków Trybunalski), 2. Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) – Magdalena Machnik (Orbitek Straszęcin), 3. Tymoteusz Malik (Trójka Tarnobrzeg) – Kornelia Marczak (Plesbad Pszczyna).


Sponsorzy „Carpatii Cup”:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o., POSiR, firmy: Kazar, Yonex, Multi-Form, Eurobus, Play, E-SKO, Alior Bank, galeria Sanowa, hotel Gloria, drukarnia „Focus Graf”, Foto-Video Rafał Niebieszczański.

Patroni honorowi: Polski Związek Badmintona, Urząd Miasta w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Przemyślu, Urząd Gminy w Medyce. Patroni medialni: Telewizja TOYA, Życie Podkarpackie.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama