fot.ze zbiorów własnych" class="news__photo" >
Ze sporym zainteresowaniem publiczności spotkały się, trwające przez trzy dni, od 25 do 27 lutego br., w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zawody w ramach Grand Prix Polski w kategorii młodzików i juniorów. Oby „Carpatia Cup” – bo taką nazwę nosiła ta impreza – będzie przyczynkiem do tego, aby przemyślanie pokochali badminton. To naprawdę piękna i bardzo emocjonująca dyscyplina sportu!
– Od strony sportowej jesteśmy naprawdę zadowoleni. Trzy podia to znakomity wynik, choć chcemy już wygrywać. Bardzo niewiele brakowało parze Kordek – Michałek do finału. Będziemy inwestować w ten debel w perspektywie Mistrzostw Polski licząc na medal. Chciałbym podkreślić także fantastyczny występ Norberta Świerka, który zajął trzecie miejsce, grając z zawodnikami dwa lata starszymi od niego! To kosmiczny wynik! – podsumował D. Stańko.
Patryk Kordek, który w finale singla młodzików przegrał w dwóch setach z Łukaszem Cimoszem miał trochę mieszane uczucia. – Jestem w sumie bardzo zadowolony z wyniku, bo nie spodziewałem się, że zajdę tak daleko. Ale wiadomo, że w miarę jedzenia apetyt rośnie. W finale chciałem wygrać, ale nie dałem rady. W pierwszym secie do stanu 15:15 grałem idealnie. W pewnym momencie zrobiłem dwa zupełnie niepotrzebne błędy, przyszło rozluźnienie i nerwy i przegrałem seta otwarcia. W drugim zabrakło mi koncentracji. Rywal mi odskoczył i trudno go było potem dogonić – skomentował drugi młodzik gry pojedynczej „Carpatii Cup”.
Miejsca na podium Patryka Kordka i Norberta Świerka to nie jedyne dla reprezentantów naszego regionu. W mocnej stawce deblistek w kategorii juniorek bardzo dobrze spisały się zawodniczki UMKS Dubiecko Klaudia Bukowińska i Aleksandra Dudziak, które stanęły na najniższym stopniu podium.

fot.ze zbiorów własnych
Podium gry pojedynczej w kat. juniorów. 3 z prawej Norbert Śiwerk (UKS \\\"Aktywna Piątka\\\" Przemyśl). 1 z prawej wiceprezes PZBad Zbigniew Wojciechowski.
Młodziczki – gra pojedyncza: 1. Karolina Szubert (SKS Matchpoint Ślęza), 2. Aleksandra Radziszewska (Hubal Białystok), 3. Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa), Weronika Górniak (Milenium Warszawa); gra podwójna: 1. Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa) – Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), 2. Weronika Górniak (Milenium Warszawa) – Aleksandra Pająk (Orlicz Suchedniów), 3. Zuzanna Jankowska – Dominika Kwaśnik (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle), Emila Drągowska – Aleksandra Radziszewska (Hubal Białystok).
Młodziki – gra pojedyncza: 1. Łukasz Cimosz (Chojnik Jelenia Góra), 2. Patryk Kordek (UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl), 3. Wiktor Trecki (Unia Bieruń), Sebastian Jaroszczuk (SKB Suwałki); gra podwójna: 1. Szymon Stokfisz – Wiktor Trecki (Unia Bieruń), 2. Adam Bogacz – Mikołaj Piórkowski (SKS Matchpoint Ślęza), 3. Sebastian Bilbin – Sebastian Jaroszczuk (SKB Suwałki), 3. Patryk Kordek (UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl) – Patryk Michałek (Orbitek Straszęcin).
Gra mieszana: 1. Łukasz Cimosz (Chojnik Jelenia Góra) – Karolina Szubert (SKS Matchpoint Ślęza), 2. Karol Budny – Dominika Kwaśnik (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle), 3. Szymon Maciąg (Start Widełka) – Zuzanna Luban (STB Energia Lubliniec), Patryk Michałek (Orbitek Straszęcin) – Beata Mycek (Stal Nowa Dęba).
Juniorki – gra pojedyncza: 1. Karolina Władzińska (Ruch Piotrków Trybunalski), 2. Kornelia Marczak (Plesbad Pszczyna), 3. Daniela Bielińska (Unia Bieruń), Zuzanna Glijer (Orlicz Suchedniów); gra podwójna: 1. Zuzanna Glijer (Orlicz Suchedniów) – Karolina Władzińska (Ruch Piotrków Trybunalski), 2. Magdalena Machnik (Orbitek Straszęcin) – Kornelia Marczak (Plesbad Pszczyna), 3. Magdalena Golenia (Orbitek Straszęcin) – Aneta Niklas (Dwójka Bytów), Klaudia Bukowińska – Aleksandra Dudziak (UMKS Dubiecko).
Juniorzy – gra pojedyncza: 1. Mateusz Danielak (Ruch Piotrków Trybunalski), 2. Michał Kikosicki (KU AZS UM Łódź), 3. Norbert Świerk (UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl), Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski); gra podwójna: 1. Alan Ostrowski – Bartłomiej Parysz (Unia Bieruń), 2. Szymon Malik – Tymoteusz Malik (Trójka Tarnobrzeg), 3. Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) – Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski).
Gra mieszana: 1. Mateusz Danielak – Karolina Władzińska (Ruch Piotrków Trybunalski), 2. Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) – Magdalena Machnik (Orbitek Straszęcin), 3. Tymoteusz Malik (Trójka Tarnobrzeg) – Kornelia Marczak (Plesbad Pszczyna).
Sponsorzy „Carpatii Cup”:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o., POSiR, firmy: Kazar, Yonex, Multi-Form, Eurobus, Play, E-SKO, Alior Bank, galeria Sanowa, hotel Gloria, drukarnia „Focus Graf”, Foto-Video Rafał Niebieszczański.
Patroni honorowi: Polski Związek Badmintona, Urząd Miasta w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Przemyślu, Urząd Gminy w Medyce. Patroni medialni: Telewizja TOYA, Życie Podkarpackie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze