Reklama

Udany debiut podopiecznych „Róży Wiatrów” [ZDJĘCIA]

Młodzi zawodnicy Stowarzyszenia „Róża Wiatrów” Przemyśl zdobyli trzy puchary podczas regat Optimist InterReg, które odbyły się na Jeziorze Solińskim. To był debiutancki strat przemyślan w sportowej rywalizacji.

Zawody odbyły się 31 lipca br. Były to regaty łódek dla dzieci w klasie Optimist o puchar InterReg, w których  wzięło udział 40 zawodników z klubów z całego Podkarpacia.

Przemyskie stowarzyszenie „Róża Wiatrów” wystawiła siedmiu zawodników, którzy od[paywall] 25 lipca br. przebywali na zorganizowanym i prowadzonym przez nie obozie żeglarskim na wyspie „Energetyk PGE” w Polańczyku.

Dla większości był to absolutny debiut, dopiero niedawno bowiem zaczęli swoją przygodę z żeglarstwem na łódkach tej klasy.

– Mimo załamania pogody i bardzo silnego wiatru znakomicie sobie poradzili, a dzięki wcześniejszemu szkoleniu i ogromnemu zaangażowaniu z ich strony w obozowe treningi, obyło się bez wywrotek i wszyscy ukończyli regaty. Muszę zaznaczyć, że ilość wystawionych zawodników była adekwatna do posiadanych przez stowarzyszenie łódek Optimist, które są jednoosobowe, a starty w regatach są sportem indywidualnym. Wszystkim naszym zawodnikom należą się gratulacje za odwagę i determinację – powiedziała prezes stowarzyszenia Agnieszka Kowaliw.

Reklama

Stowarzyszenie od 2014 r. promuje i propaguje żeglarstwo najmłodszych w Przemyślu, a dzieci szkolone w sekcji Optymist zdobywają puchary na regatach, choć nie jest to sport łatwy i stawia przed uczestnikami zajęć zadania wymagające skupienia, logicznego myślenia, a przy silnym wietrze również przełamania własnych lęków i zaufania we własne siły, możliwości i umiejętności.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    AC - niezalogowany 2021-08-08 11:51:56

    Brawo, brawo, brawo!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jerzy żeglarz - niezalogowany 2021-08-19 22:03:17

    Ponad pięćdziesiąt lat temu w Przemyślu powstał Przemyski Okręgowy Związek Żeglarski i nic się nie działo w żeglarstwie dzieci w naszym mieście, do czasu powstania Stowarzyszenia Róża Wiatrów, które nie dość, że szkoli dzieci i zaraża żeglarstwem, to jeszcze pobudziło żeglarstwo nie tylko w Przemyślu lecz na całym podkarpaciu. Wielki szacunek dla ludzi z pasją, którzy to robią i rozwijają prawdziwe żeglarstwo na Solinie i Morzu Bałtyckim oraz utworzyli sekcję żeglarską dla dzieci, a szkolenie dzieci jest wyzwaniem, ale widać doskonale sobie z tym radzą i mają wyniki. BRAWIO!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości