Młodzi zawodnicy Stowarzyszenia „Róża Wiatrów” Przemyśl zdobyli trzy puchary podczas regat Optimist InterReg, które odbyły się na Jeziorze Solińskim. To był debiutancki strat przemyślan w sportowej rywalizacji.
Zawody odbyły się 31 lipca br. Były to regaty łódek dla dzieci w klasie Optimist o puchar InterReg, w których wzięło udział 40 zawodników z klubów z całego Podkarpacia.
Przemyskie stowarzyszenie „Róża Wiatrów” wystawiła siedmiu zawodników, którzy od[paywall] 25 lipca br. przebywali na zorganizowanym i prowadzonym przez nie obozie żeglarskim na wyspie „Energetyk PGE” w Polańczyku.
Dla większości był to absolutny debiut, dopiero niedawno bowiem zaczęli swoją przygodę z żeglarstwem na łódkach tej klasy.
– Mimo załamania pogody i bardzo silnego wiatru znakomicie sobie poradzili, a dzięki wcześniejszemu szkoleniu i ogromnemu zaangażowaniu z ich strony w obozowe treningi, obyło się bez wywrotek i wszyscy ukończyli regaty. Muszę zaznaczyć, że ilość wystawionych zawodników była adekwatna do posiadanych przez stowarzyszenie łódek Optimist, które są jednoosobowe, a starty w regatach są sportem indywidualnym. Wszystkim naszym zawodnikom należą się gratulacje za odwagę i determinację – powiedziała prezes stowarzyszenia Agnieszka Kowaliw.
Stowarzyszenie od 2014 r. promuje i propaguje żeglarstwo najmłodszych w Przemyślu, a dzieci szkolone w sekcji Optymist zdobywają puchary na regatach, choć nie jest to sport łatwy i stawia przed uczestnikami zajęć zadania wymagające skupienia, logicznego myślenia, a przy silnym wietrze również przełamania własnych lęków i zaufania we własne siły, możliwości i umiejętności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ponad pięćdziesiąt lat temu w Przemyślu powstał Przemyski Okręgowy Związek Żeglarski i nic się nie działo w żeglarstwie dzieci w naszym mieście, do czasu powstania Stowarzyszenia Róża Wiatrów, które nie dość, że szkoli dzieci i zaraża żeglarstwem, to jeszcze pobudziło żeglarstwo nie tylko w Przemyślu lecz na całym podkarpaciu. Wielki szacunek dla ludzi z pasją, którzy to robią i rozwijają prawdziwe żeglarstwo na Solinie i Morzu Bałtyckim oraz utworzyli sekcję żeglarską dla dzieci, a szkolenie dzieci jest wyzwaniem, ale widać doskonale sobie z tym radzą i mają wyniki. BRAWIO!!!
Brawo, brawo, brawo!!!
Ponad pięćdziesiąt lat temu w Przemyślu powstał Przemyski Okręgowy Związek Żeglarski i nic się nie działo w żeglarstwie dzieci w naszym mieście, do czasu powstania Stowarzyszenia Róża Wiatrów, które nie dość, że szkoli dzieci i zaraża żeglarstwem, to jeszcze pobudziło żeglarstwo nie tylko w Przemyślu lecz na całym podkarpaciu. Wielki szacunek dla ludzi z pasją, którzy to robią i rozwijają prawdziwe żeglarstwo na Solinie i Morzu Bałtyckim oraz utworzyli sekcję żeglarską dla dzieci, a szkolenie dzieci jest wyzwaniem, ale widać doskonale sobie z tym radzą i mają wyniki. BRAWIO!!!