Reklama

Uderzenia w drzewo kończą się tragicznie

06/06/2015 18:42

– Niedawno w Hucie Kryształowej sadzono młode drzewka. Rozumiem konieczność upowszechniania inicjatyw proekologicznych wśród młodzieży i potrzebę nowych nasadzeń, ale kompletnie nie pojmuję, po co nasadzać drzewa wzdłuż pasa drogi? To u nas częsta praktyka, a potem kierowcy tracą na tych drzewach życie. Przez drzewa przy drodze ginie zbyt wielu ludzi i należało by raczej ich liczbę ograniczać. Przydrożne drzewa nie zostawiają marginesu na błędy kierowców, dlatego w wielu krajach instytucje od bezpieczeństwa drogowego wnioskują o ich wycięcie. Nie jestem przeciwnikiem takich zabiegów, jak zazielenianie terenów i dbanie o czyste powietrze oraz estetykę, ale moim zdaniem trzeba pamiętać o zatrważających statystykach.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama