– Niedawno w Hucie Kryształowej sadzono młode drzewka. Rozumiem konieczność upowszechniania inicjatyw proekologicznych wśród młodzieży i potrzebę nowych nasadzeń, ale kompletnie nie pojmuję, po co nasadzać drzewa wzdłuż pasa drogi? To u nas częsta praktyka, a potem kierowcy tracą na tych drzewach życie. Przez drzewa przy drodze ginie zbyt wielu ludzi i należało by raczej ich liczbę ograniczać. Przydrożne drzewa nie zostawiają marginesu na błędy kierowców, dlatego w wielu krajach instytucje od bezpieczeństwa drogowego wnioskują o ich wycięcie. Nie jestem przeciwnikiem takich zabiegów, jak zazielenianie terenów i dbanie o czyste powietrze oraz estetykę, ale moim zdaniem trzeba pamiętać o zatrważających statystykach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze