16 małżeństw z Lubaczowa obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia wspólnego życia. 13 z nich przybyło do urzędu miejskiego na uroczyste świętowanie tej rocznicy.
Uroczystość odbyła się w środę, 20 września. Rozpoczęła się od mszy św. w konkatedrze, podczas której małżonkowie odnowili zawarte przed laty śluby. Następnie[paywall] jubilaci udali się do urzędu miejskiego. Tam gratulacje złożyli im: burmistrz Krzysztof Szpyt, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Gorzelnik oraz ks. kan. Andrzej Stopyra, dziekan dekanatu Lubaczów.
W czasie uroczystości Jubilatom wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP. Były także kwiaty i tradycyjna lampka szampana. Podniosłą chwilę uczczono toastem za zdrowie i pomyślność małżonków oraz gromkim „sto lat” odśpiewanym przez młodzież pod kierunkiem dyrektora Miejskiego Domu Kultury Andrzeja Kindrata.
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali: Helena i Stanisław Antonikowie, Maria i Mieczysław Argasińscy, Halina i Bolesław Batyccy, Aleksandra i Roman Ferencowie, Maria i Leszek Franusowie, Stanisława i Henryk Kolanowie, Aniela i Władysław Kopciuchowie, Zofia i Marek Kotowie, Stanisława i Józef Lechoszestowie, Maria i Eugeniusz Motylowie, Antonina i Kazimierz Rempołowie, Stefania i Bolesław Uliaszowie oraz Elżbieta i Marian Wawrzoszkowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze