Mężczyźni zostali w czwartek (21 stycznia) zatrzymani przez strażników granicznych.
Funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej Ukrainy przekazali informację do SG z Krościenka i Wojtkowej o śladach trzech osób, które prawdopodobnie kierują się w stronę granicy. Natychmiast wysłano patrole, dzięki czemu w szybkim czasie udało się zatrzymać mężczyzn.
Obywatele Ukrainy wieku od 24 do 30 lat przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. Wyjaśnili, że chcieli dotrzeć do Francji, gdzie mieszka żona jednego z nich, on także już wcześniej tam pracował. Mężczyźni przejechali publicznymi środkami transportu, natomiast na stronę polską przeszli pieszo. Mieli przy sobie GPS, latarki, dokumenty tożsamości oraz pieniądze, co świadczyło, że byli dobrze przygotowani na długa drogę oraz ciężkie warunki atmosferyczne.
Usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa przekroczenia granicy państwowej z Ukrainy do Polski wbrew przepisom prawa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jeśli coś jest przestępstwem, to jest nim zatrzymanie tych ludzi.
Jeśli coś jest przestępstwem, to jest nim zatrzymanie tych ludzi.