Reklama

Ukraińcy chcieli nielegalnie przekroczyć granicę

24/01/2016 06:58

Mężczyźni zostali w czwartek (21 stycznia) zatrzymani przez strażników granicznych.

Funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej Ukrainy przekazali informację do SG z Krościenka i Wojtkowej o śladach trzech osób, które prawdopodobnie kierują się w stronę granicy. Natychmiast wysłano patrole, dzięki czemu w szybkim czasie udało się zatrzymać mężczyzn.

Obywatele Ukrainy wieku od 24 do 30 lat przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. Wyjaśnili, że chcieli dotrzeć do Francji, gdzie mieszka żona jednego z nich, on także już wcześniej tam pracował. Mężczyźni przejechali publicznymi środkami transportu, natomiast na stronę polską przeszli pieszo. Mieli przy sobie GPS, latarki, dokumenty tożsamości oraz pieniądze, co świadczyło, że byli dobrze przygotowani na długa drogę oraz ciężkie warunki atmosferyczne.

Reklama

Usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa przekroczenia granicy państwowej z Ukrainy do Polski wbrew przepisom prawa.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bastiat - niezalogowany 2016-01-24 19:33:45

    Jeśli coś jest przestępstwem, to jest nim zatrzymanie tych ludzi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama