W hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 30 kwietnia br. rozegrany został jeden z trzech finałowych turniejów Drużynowych Mistrzostw Polski w badmintonie. Cztery zespoły rywalizowały o miejsca 9. – 12. Wśród nich był beniaminek ekstraklasy UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl.
Przemyślanie, podopieczni Dariusza Stańki, zmierzyli się w meczu o 9. miejsce w tabeli z UKS Plesbad Pszczyna. Nim jednak doszło do tego pojedynku, w meczu o 11. miejsce zmierzyły się AZS UWM Olsztyn i Yonex Team Lublin. Po sześciu grach wynik brzmiał 3:3 i o ostatecznym rozstrzygnięciu zdecydował tzw. złoty set. Drużyna z Lublina zajęła więc ostatnie miejsce w tabeli Drużynowych Mistrzostw Polski w badmintonie i powinna opuścić szeregi ekstraklasy. Ale prawdopodobnie tak się nie stanie, Polski Związek Badmintona bowiem chce poszerzyć ekstraklasę do 16 zespołów.
W szeregach gospodarzy zabrakło Norberta Świerka, który we wspomnianym meczu z Nowej Dębie pewnie pokonał Dawida Kielocha. Tym razem przeciwko temu doświadczonemu zawodnikowi wyszedł kilkanaście lat młodszy Patryk Kordek. Zagrał dobrze, miał słaniającego się na nogach rywala w zasadzie na „patelni”, a mimo to nie potrafił ustrzelić go nokautującym ciosem. Poniżej oczekiwań, być może przez presję, zaprezentowały się w przemyskim zespole kobiety. Po mikście sytuacja gospodarzy była trudna. Szczęście, że mieli w dorobku jeden punkt po deblowej pewnej wygranej Serhija Garista i P. Kordka. Jeszcze przed meczem wiadomo było, że ekipa z Pszczyny raczej odda walkowerem ostatnią zaplanowaną partię, czyli kobiecy debel, bo Anna Goc przyjechała do Przemyśla z kontuzją. O podtrzymaniu nadziei na 9. lokatę musiał postarać się Ukrainiec Serhij Garist. Po walce zdołał pokonać Roberta Czembora. Po sześciu pojedynkach był więc remis 3:3 i – podobnie jak w rywalizacji ekip z Olsztyna i Lublina – o zajęciu przez UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl 9. miejsca zdecydował „złoty set”. Kto w nim zagrał, zdecydowali w wyniku losowania trenerzy obu zespołów. Padło na debel mężczyzn, w którym Serhij Garist i Patryk Kordek pokonali Dawida Kielocha i Tomasza Klepka.
UKS Aktywna Piątka Przemyśl – UKS Plesbad Pszczyna 4:3
0:1: Patryk Kordek – Dawid Kieloch 1:2 (21:11, 19:21, 20:22)
0:2: Aleksandra Rogowska – Dagmara Pękała 0:2 (15:21, 14:21)
1:2: Serhij Garist/Patryk Kordek – Dawid Kieloch/Robert Czembor 2:0 (22:20, 21:9)
1:3: Wojciech Stańko/Kinga Stefańska – Tomasz Klepek/Dagmara Pękała 1:2 (20:22, 21:16, 19:21)
2:3: Serhij Garist – Robert Czembor 2:1 (21:16, 15:21, 21:15)
3:3: Aleksandra Rogowska/Kinga Stefańska – Anna Goc/Patrycja Jonderko 2:0 walkower
4:3: Serhij Garist/Patryk Kordek – Dawid Kieloch/Tomasz Klepek 21:14
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo Patryk! Wielkie gratulacje od całej Medyki!!!!!
Brawo Patryk! Wielkie gratulacje od całej Medyki!!!!!