20 sierpnia br. przy ulicy Sienkiewicza w Przemyślu dojdzie do stałej zmiany organizacji ruchu drogowego.
Kiedy trwa rok szkolny, przejechanie tą ulicą, przede wszystkim w godzinach porannych, jest bardzo mozolnym przedsięwzięciem. Przy Sienkiewicza mieści się Szkoła Podstawowa nr 1, a także… wejście do przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek[paywall]. Brama wjazdowa do tej placówki znajduje się od trony ulicy Waygarta, ale rodzice przedszkolaków wolą odprowadzać swoje pociechy, wchodząc przez bramkę przy Sienkiewicza. Parkują swoje pojazdy po obu stronach ulicy, która nie jest aż tak szeroka, aby spokojnie minęły się samochody. Wielokrotne próby rozwiązania tej sytuacji nie przyniosły efektu. Nie pomagały mandaty karne za niezgodne z przepisami parkowanie ani wizyty i ostrzeżenia strażników miejskich.
Przyszedł wreszcie czas na jedyne rozsądne rozwiązanie – wprowadzenie na tej ulicy ruchu jednokierunkowego. Decyzję o tym podjął prezydent miasta na wniosek Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. Od 20 sierpnia br. na ulicę Sienkiewicza będzie można wjeżdżać wyłącznie od strony Wybrzeża Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nie będzie możliwości zjechania nią od strony ulicy Grodzkiej.
– Decyzję o takiej zmianie podjął prezydent Robert Choma. Jesteśmy jedynie instytucją wykonawczą. Podjął ją przede wszystkim na wniosek mieszkańców, po konsultacjach z zarządem osiedla. Zobaczymy, czy zda to egzamin, ale – moim zdaniem – powinno bardzo złagodzić panującą tam sytuację – zapewnił dyrektor przemyskiego ZDM-u Jacek Cielecki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie rzetelna informacja.Wjazd od ul.Sanockiej w Chopina,a nastepnie w Sienkiewicza.Tak powinna brzmiec ta informacja.Czas najwyższy i dziekowac,że nie doszło tam do tragedi.Jeszcze nalezy postawić zakaż parkowania przed szkoła bo auta stoja nawet tuz przed przejsciem.
A gdzie mają zaparkować rodzice dając dziecko do przedszkola czy szkoły???Bardzo dobrze ze będzie jednokierunkowa to rozwiąże w koncu problem z poruszaniem się i rodzice spokojnie beda mogli odprowadzić pociechy
Do Megi sa takie znaki które pozwalaja sie zatrzymać na chwile,a nie parkowac.
do Kij nigdy nie zauważyłam zeby ktoś tam parkował na dłużej chyba ze mieszkańcy,znaki na tzw chwile nie mają sensu bo dzieci w szkole czy przedszkolu również mają przedstawienia które często trwają 2 godziny....ten kto tam nie daje dzieci nie zrozumie jak to jest
When I face trouble in my Hotmail account I want to remove it. finally I can to delete my hotmail account . I have a new microsoft account permanently. I never thought this.
Nie rzetelna informacja.Wjazd od ul.Sanockiej w Chopina,a nastepnie w Sienkiewicza.Tak powinna brzmiec ta informacja.Czas najwyższy i dziekowac,że nie doszło tam do tragedi.Jeszcze nalezy postawić zakaż parkowania przed szkoła bo auta stoja nawet tuz przed przejsciem.
A gdzie mają zaparkować rodzice dając dziecko do przedszkola czy szkoły???Bardzo dobrze ze będzie jednokierunkowa to rozwiąże w koncu problem z poruszaniem się i rodzice spokojnie beda mogli odprowadzić pociechy
Wypadało by jeszcze wyremontować