23 sierpnia br. tuż obok Domu Pomocy Społecznej na Lipowicy w Przemyślu odbyło się spotkanie, podczas którego oddany został plac budowy pod kolejną inwestycję w ramach projektu „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl”. To bardzo ważne przedsięwzięcie, na które mieszkańcy ulicy Wysockiego czekają od wielu lat.
O tym, jak ważna to inwestycja, świadczy choćby fakt, że na placu przyszłej budowy pojawili się m.in. zastępcy prezydenta miasta Przemyśla – Grzegorz Hayder i Janusz Hamryszczak oraz przedstawiciele spółek miejskich, firm budowlanych wchodzących w skład konsorcjum odpowiadającego za realizację, a także reprezentanci zarządu osiedla „Lipowica”. Gruntowna przebudowa ulicy Wysockiego nie miałaby zapewne nigdy szansy na realizację, gdyby nie pieniądze z Unii Europejskiej[paywall]. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Uczestnikami tego przedsięwzięcia w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl są: miasto Przemyśl, gmina Przemyśl oraz powiat przemyski.
Łączny koszt zadania to 28 mln 926 tys. 245 zł, z czego unijne dofinansowanie to kwota 19 mln 772 tys. 481 zł. Rozbudowa ulicy Wysockiego obejmie poszerzenie istniejącej jezdni z 5 do 7 m, wyrównanie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni bitumicznej, budowę chodników, ścieżki rowerowej oraz zatok autobusowych. Na całej długości wybudowane zostaną: oświetlenie drogowe oraz kanalizacja deszczowa. Przebudowana i zabezpieczona będzie także sieć wodociągowa i kanalizacji sanitarnej, gazociąg, urządzenia elektro-energetyczne i sieć teletechniczna. Przewidywany koniec prac to 31 lipca 2018 roku.
Od postaw wybudowana lub przebudowana została nawierzchnia ulic Piasta Kołodzieja i Regera w Przemyślu. Największym zmartwieniem mieszkańców tych ulic, prowadzących m.in. na Zniesienie, był brak kanalizacji deszczowej, przez co jakiekolwiek tzw. szczątkowe remonty były jedynie chwilowym rozwiązaniem problemów. Spływająca z górnych partii woda podmywała i dewastowała nawierzchnię systematycznie. Po wielu latach oczekiwań i próśb ze strony mieszkańców wreszcie się udało. Za prawie 604 tys. zł wykonana została modernizacja systemu i elementów odwodnienia na długości ok. 330 m. Od postaw wybudowano jezdnię o szerokości od 4,50 do 5,50 m. Po obu stronach ulic Piasta Kołodzieja i Regera mieszkańcy będą mogli wreszcie przechadzać się chodnikiem z prawdziwego zdarzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak była umotywowana wyższość remontu ul Wysockiego nad remontem ul Przekopanej ? A może dlatego iż na Wysockiego mieszkają przemyscy oligarchowie a na Przekopanej nie .
Wysockiego jest drogą wjazdową do Przemyśla- mieszkańcy Ujkowic, Maćkowic itd. tą drogą dojeżdżają do pracy.Ta ulica to wizytówka przy wjeździedo miasta
Takich ulic są dziesiątki . Uważasz ,że 3 Maja nie jest wizytówką a Dworskiego ? Tymi ulicami nikt nie dojeżdża do pracy a ul Bielskiego , itp itd . W Przemyślu aby ulica została wyremontowana musi na niej zamieszkać miejscowy oligarcha , wysoki urzędas albo celebryta .
Nareszcie coś ruszyło
Jak była umotywowana wyższość remontu ul Wysockiego nad remontem ul Przekopanej ? A może dlatego iż na Wysockiego mieszkają przemyscy oligarchowie a na Przekopanej nie .
Wysockiego jest drogą wjazdową do Przemyśla- mieszkańcy Ujkowic, Maćkowic itd. tą drogą dojeżdżają do pracy.Ta ulica to wizytówka przy wjeździedo miasta