Reklama

Ulica Wysockiego wreszcie do remontu!

23 sierpnia br. tuż obok Domu Pomocy Społecznej na Lipowicy w Przemyślu odbyło się spotkanie, podczas którego oddany został plac budowy pod kolejną inwestycję w ramach projektu „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl”. To bardzo ważne przedsięwzięcie, na które mieszkańcy ulicy Wysockiego czekają od wielu lat.

O tym, jak ważna to inwestycja, świadczy choćby fakt, że na placu przyszłej budowy pojawili się m.in. zastępcy prezydenta miasta Przemyśla – Grzegorz Hayder i Janusz Hamryszczak oraz przedstawiciele spółek miejskich, firm budowlanych wchodzących w skład konsorcjum odpowiadającego za realizację, a także reprezentanci zarządu osiedla „Lipowica”. Gruntowna przebudowa ulicy Wysockiego nie miałaby zapewne nigdy szansy na realizację, gdyby nie pieniądze z Unii Europejskiej[paywall]. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Uczestnikami tego przedsięwzięcia w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl są: miasto Przemyśl, gmina Przemyśl oraz powiat przemyski.

Łączny koszt zadania to 28 mln 926 tys. 245 zł, z czego unijne dofinansowanie to kwota 19 mln 772 tys. 481 zł. Rozbudowa ulicy Wysockiego obejmie poszerzenie istniejącej jezdni z 5 do 7 m, wyrównanie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni bitumicznej, budowę chodników, ścieżki rowerowej oraz zatok autobusowych. Na całej długości wybudowane zostaną: oświetlenie drogowe oraz kanalizacja deszczowa. Przebudowana i zabezpieczona będzie także sieć wodociągowa i kanalizacji sanitarnej, gazociąg, urządzenia elektro-energetyczne i sieć teletechniczna. Przewidywany koniec prac to 31 lipca 2018 roku.

Reklama

Piasta Kołodzieja i Regera już gotowe!

Od postaw wybudowana lub przebudowana została nawierzchnia ulic Piasta Kołodzieja i Regera w Przemyślu. Największym zmartwieniem mieszkańców tych ulic, prowadzących m.in. na Zniesienie, był brak kanalizacji deszczowej, przez co jakiekolwiek tzw. szczątkowe remonty były jedynie chwilowym rozwiązaniem problemów. Spływająca z górnych partii woda podmywała i dewastowała nawierzchnię systematycznie. Po wielu latach oczekiwań i próśb ze strony mieszkańców wreszcie się udało. Za prawie 604 tys. zł wykonana została modernizacja systemu i elementów odwodnienia na długości ok. 330 m. Od postaw wybudowano jezdnię o szerokości od 4,50 do 5,50 m. Po obu stronach ulic Piasta Kołodzieja i Regera mieszkańcy będą mogli wreszcie przechadzać się chodnikiem z prawdziwego zdarzenia.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    m - niezalogowany 2017-08-26 06:05:16

    Nareszcie coś ruszyło

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rtuy - niezalogowany 2017-08-26 17:34:00

    Jak była umotywowana wyższość remontu ul Wysockiego nad remontem ul Przekopanej ? A może dlatego iż na Wysockiego mieszkają przemyscy oligarchowie a na Przekopanej nie .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    m - niezalogowany 2017-08-28 07:12:19

    Wysockiego jest drogą wjazdową do Przemyśla- mieszkańcy Ujkowic, Maćkowic itd. tą drogą dojeżdżają do pracy.Ta ulica to wizytówka przy wjeździedo miasta

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama