Po zimowej przerwie na ulicy Grodzkiej w Jarosławiu znów stanęły namioty, w których specjaliści prowadzili darmowe badania medyczne w ramach akcji „Ulica zdrowia”.
Kolejna odsłona dobrze przyjętego przez mieszkańców Jarosławia i okolic przedsięwzięcia rozpoczęła się 14 kwietnia. Niestety do udziału w akcji zniechęciła ludzi pogoda. Zimno i porywisty wiatr targający namiotami spowodowały, że chętnych było mniej niż zawsze. – Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się poprzednie „Ulice zdrowia” i przypuszczam, że w maju, gdy będzie ciepło, też tak będzie. Akcja jest organizowana w każdy pierwszy wtorek miesiąca. W ubiegłym roku trwała od kwietnia do października. Chętnych do wykonania bezpłatnych badań nie brakowało. W sumie skorzystało z nich kilka tysięcy osób – mówi pielęgniarka z Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu Barbara Błońska.„Ulica zdrowia”, podobnie jak w latach poprzednich, organizowana jest przez Urząd Miasta Jarosławia w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”. Mieszkańcy mieli okazję wykonać serię bezpłatnych badań medycznych, m.in. badania słuchu, stóp, a także zmierzyć poziom glukozy i ciśnienie. Na Rynku czekał też krwiobus.
Przedsięwzięcie potrwa do października br. Kolejne odsłony „Ulicy zdrowia” zaplanowano na: 5 maja, 2 czerwca, 7 lipca, 4 sierpnia, 1 września i 6 października.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
kto płaci za te badaniaDonek !Waldek !