Reklama

„Ulica zdrowia” kolejny raz

20/04/2015 11:26

Po zimowej przerwie na ulicy Grodzkiej w Jarosławiu znów stanęły namioty, w których specjaliści prowadzili darmowe badania medyczne w ramach akcji „Ulica zdrowia”.

Kolejna odsłona dobrze przyjętego przez mieszkańców Jarosławia i okolic przedsięwzięcia rozpoczęła się 14 kwietnia. Niestety do udziału w akcji zniechęciła ludzi pogoda. Zimno i porywisty wiatr targający namiotami spowodowały, że chętnych było mniej niż zawsze. – Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się poprzednie „Ulice zdrowia” i przypuszczam, że w maju, gdy będzie ciepło, też tak będzie. Akcja jest organizowana w każdy pierwszy wtorek miesiąca. W ubiegłym roku trwała od kwietnia do października. Chętnych do wykonania bezpłatnych badań nie brakowało. W sumie skorzystało z nich kilka tysięcy osób – mówi pielęgniarka z Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu Barbara Błońska.

„Ulica zdrowia”, podobnie jak w latach poprzednich, organizowana jest przez Urząd Miasta Jarosławia w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”. Mieszkańcy mieli okazję wykonać serię bezpłatnych badań medycznych, m.in. badania słuchu, stóp, a także zmierzyć poziom glukozy i ciśnienie. Na Rynku czekał też krwiobus.

Przedsięwzięcie potrwa do października br. Kolejne odsłony „Ulicy zdrowia” zaplanowano na: 5 maja, 2 czerwca, 7 lipca, 4 sierpnia, 1 września i 6 października.


fot.Monika Sadurska
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-04-20 12:32:15

    kto płaci za te badaniaDonek !Waldek !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama