Reklama

Upamiętnią ofiary Huty Pieniackiej

21/02/2016 18:57

Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów, Przemyskie Rodziny Kresowe oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających 72. rocznicę zagłady polskiej miejscowości Huta Pieniacka na Podolu.

Uroczystości odbędą się 28 bm. o godz. 15 w kościele pod wezwaniem Św. Trójcy w Przemyślu msza św. za mieszkańców Huty Pieniackiej i Korościatyna zamordowanych przez  OUN- UPA i SS  „Galizien", o godz. 16 modlitwa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku  martyrologii  Polaków w  Hucie Pieniackiej i na Kresach (pomnik w murze klasztornym) .

29 bm. o godz.17.30 w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Nauk przy ul. Kościuszki 7 zostanie wyświetlony film pt. „Skrawek piekła na Podolu”  w reżyserii  Jolanty Kessler-Chojeckiej.
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    sp - niezalogowany 2016-02-21 19:10:13

    W stolicy mają inne zdanie:  http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/rzeszow-nie-bedzie-pomnika-upamietniajacego-rzez-wolynska/qb6n4j

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2016-02-21 19:48:12

    w jakiej hucie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-02-21 19:53:01

    Panie redaktorze - to w końcu co z ta Hutą?Od zawsze była Pieniacka więc skąd te "Pieniąckie"???>>Upamiętnią ofiary Huty Pieniąckiej<<>>rocznicę zagłady polskiej miejscowości Huta Pieniącka na Podolu.<<>>za mieszkańców Huty Pieniackiej<<>>przy pomniku  martyrologii  Polaków w  Hucie Pieniackiej<<Skąd dzisiejsza, "niedouczona"młodzież ma teraz wiedzieć gdzie to było?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama