Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów, Przemyskie Rodziny Kresowe oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających 72. rocznicę zagłady polskiej miejscowości Huta Pieniacka na Podolu.
Uroczystości odbędą się 28 bm. o godz. 15 w kościele pod wezwaniem Św. Trójcy w Przemyślu msza św. za mieszkańców Huty Pieniackiej i Korościatyna zamordowanych przez OUN- UPA i SS „Galizien", o godz. 16 modlitwa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku martyrologii Polaków w Hucie Pieniackiej i na Kresach (pomnik w murze klasztornym) .Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W stolicy mają inne zdanie: http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/rzeszow-nie-bedzie-pomnika-upamietniajacego-rzez-wolynska/qb6n4j
Panie redaktorze - to w końcu co z ta Hutą?Od zawsze była Pieniacka więc skąd te "Pieniąckie"???>>Upamiętnią ofiary Huty Pieniąckiej<<>>rocznicę zagłady polskiej miejscowości Huta Pieniącka na Podolu.<<>>za mieszkańców Huty Pieniackiej<<>>przy pomniku martyrologii Polaków w Hucie Pieniackiej<<Skąd dzisiejsza, "niedouczona"młodzież ma teraz wiedzieć gdzie to było?
TEN I TEGO PODOBNE FILMY POWINNE BYC WYSWIETLANE OBOWIAZKOWO PO SASIEDZKU POD NUMEREM 5. ZEBY TRYZUBY ZOBACZYLI CO ROBILI I JAK MORDOWALI ICH PRZODKOWIE KURWA BOHATERZY.....
W stolicy mają inne zdanie: http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/rzeszow-nie-bedzie-pomnika-upamietniajacego-rzez-wolynska/qb6n4j
w jakiej hucie?
Panie redaktorze - to w końcu co z ta Hutą?Od zawsze była Pieniacka więc skąd te "Pieniąckie"???>>Upamiętnią ofiary Huty Pieniąckiej<<>>rocznicę zagłady polskiej miejscowości Huta Pieniącka na Podolu.<<>>za mieszkańców Huty Pieniackiej<<>>przy pomniku martyrologii Polaków w Hucie Pieniackiej<<Skąd dzisiejsza, "niedouczona"młodzież ma teraz wiedzieć gdzie to było?