11 listopada również w Lubaczowie odbyły się obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości.
W uroczystości udział wzięła m.in. posłanka Danuta Pamuła, przedstawiciele parlamentu Ukrainy, władz powiatu, gminy, miasta oraz[paywall] podległych im urzędów, przedstawiciele nadleśnictw Lubaczów, Oleszyce, Narol, młodzież ze szkół, harcerze oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.
Uczestnicy przy akompaniamencie orkiestry przeszli ulicami miasta pod pomnik Niepodległości, gdzie po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego i przemówieniach oddano hołd i złożono kwiaty. Następnie zebrani przeszli do lubaczowskiej konkatedry obejrzeć montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Teatru Dziecięcego „Lentylki” oraz sekcji wokalnej Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Po przedstawieniu odbyła się msza święta w intencji ojczyzny.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze