Bartłomiej Marczyk jest pracownikiem Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, nauczycielem historii, członkiem zarządu Polonii Przemyśl, wiceprezesem SKF „Kazanów”. Twierdzi, że podczas wyborów do Rady Nadzorczej PSM doszło do "ustawki" i tworzenia układu personalnego, który miał doprowadzić do odwołania obecnego prezesa PSM Zbigniewa Kurosza. Jego zdaniem „ustawkę” przygotowali radni Robert Bal (Regia Civitas) i Maciej Kamiński (PiS). – To kłamstwo – odpowiadają solidarnie Bal i Kamiński. Zastanawiają się nad oddaniem Marczyka do sądu.
Był jeden z wrześniowych dni zeszłego roku.– Zaprosili mnie na spotkanie na Kmieciach. Powiedzieli, żebym przyprowadził ze sobą Tomka Schabowskiego. Tak mogę mówić, bo znamy się od małego. Wychowywaliśmy się przecież na Kazanowie. Chcieli pogadać, choć odniosłem wrażenie, że chyba do końca za bardzo nie wiedzieli, kim jestem. Kojarzyli mnie bardziej z Polonią, niż faktem, że jestem wiceprezesem Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Kazanów”. Szukali poparcia u wszystkich władnych zarządów osiedli, wchodzących w skład Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zależało im na Kazanowie, bo to największe osiedle w mieście. Kiedy tam przyszliśmy, wszystko mieli już przygotowane. Było kilkanaście osób, a rej wodzili radni Bal i Kamiński[paywall]. Były wymieniane nazwiska konkretnych osób, które muszą zostać wybrane do rady nadzorczej. Powiedzieli, że oni nas widzą w nowym zarządzie spółdzielni, a później już się podzielimy stanowiskami, ale najpierw trzeba skruszyć beton i usunąć prezesa spółdzielni pana Kurosza. Zgadzam się z nimi w jednym: w spółdzielni trzeba zmian, ale nie robionych w taki niecny sposób. Chodziło mniej więcej o to, aby ściągnąć jak największą liczbę osób na wybory, aby oddać na nich głosy, powymieniać się głosami między osiedlami na swoich kandydatów. Zobaczyliśmy, posłuchaliśmy i przyznam, choć wiele rzeczy w życiu widziałem, trochę mnie zatkało. Musieliśmy to z Tomkiem przemyśleć – relacjonuje B. Marczyk.
– Powiedziałem: nie wchodzę w ten układ, bo za bardzo śmierdzi. Składane mi oferty uznałem za temat do prokuratury. Podobnie jak fakt wymieniania konkretnych nazwisk, liczenia głosów, nim zwykły, szary lokator go oddał. Oni nawet wiedzieli, ile głosów może być na danym osiedlu! Byli także przygotowani pod względem logistycznym. Mieli wydrukowane specjalne kartki i ludzi, którzy mieli je rozdawać na osiedlach. O tym, kto będzie w radzie nadzorczej, opowiadał z kolei pan radny Kamiński. Wielki, pożal się Boże, społecznik. On z kolei wysyłał do ludzi esemesy z prośbami o głosowanie na tych, a nie innych. Jak to wszystko odebrałem? Jako propozycję lepszego jutra, jako coś, z czego będą pieniądze. Nie odebrałem tej inicjatywy jako pracy społecznej, bo gdyby tak było, mogliśmy przecież sami się zgłosić do wyborów. Moim zdaniem było to już tak ustawione i omówione, że czy weszlibyśmy w ten układ czy nie, to i tak zrobiliby, co planowali. Wyszliśmy z Tomkiem na chwilę, żeby porozmawiać. Nie zgodziliśmy się na to. Mieli dzwonić... – kontynuuje B. Marczyk.
– Odbyło się kolejne spotkanie z udziałem dwóch panów radnych, tuż przed spotkaniami na osiedlach i wyborami i zapadły nowe ustalenia. Ten gość miał być reprezentantem Kazanowa. Spotkałem się z nim i powiedziałem mu, co o tym wszystkim myślę. Odpowiedział mi, że i tak nic nie zrobię, bo wszystko jest już poukładane, a on nie chce wchodzić w żadne gierki polityczne. Rzekłem, aby się nie zdziwił, bo to co robi, to jest dopiero perfidne. Zadzwoniłem także do ludzi z tego układu i poprosiłem o wycofanie tej kandydatury. Powiedziałem, że będzie z tego gruba afera. Usłyszałem, że jak nie chcemy to nie, że oni sami to rozwalą, tylko żebyśmy później nie żałowali. – Tak łatwo im nie pójdzie – odpowiedziałem. Przez kilka kolejnych dni nic się nie działo, aż pewnego dnia rozdzwoniły się telefony. Zaczęło się mieszanie z błotem Tomka. I podobno tylko dlatego, że jest z PO. O co tutaj chodzi? Dla mnie radny Robert Bal to Nikodem Dyzma. I jego cała polityczna kariera. Co on zrobił? Udzielał się społecznie? Pusty śmiech mnie ogarnia. Jego społecznikostwo polega na drobnym finansowaniu imprez rekreacyjnych i częstym na nich udziale. I robił to z myślą o politycznych korzyściach, podobnie jak radny Kamiński. Kiedy dzisiaj patrzę, że pan radny Bal wybrany został na kolejne ważne stanowisko, bo został kierownikiem oddziału Wyższej Szkoły Celno-Skarbowej w Przemyślu, to pytam, kim on tak naprawdę jest? Radnym? Nauczycielem? Członkiem Rady Nadzorczej? Kierownikiem oddziału szkoły wyższej? Raczej niczego nie robi za darmo – podsumował B. Marczyk.
– Drugim kłamstwem i oszczerstwem jest to, że rej wodziliśmy w tym spotkaniu. Przysłuchiwaliśmy się, ale oczywiście zabieraliśmy głos w dyskusji, bo po to na takie spotkania przychodziliśmy. Trzecim kłamstwem jest, że dzieliliśmy już między sobą jakieś stanowiska w przyszłej radzie nadzorczej. Nigdy coś takiego nie miało miejsca. To kompletna bzdura! Od początku naszym jedynym celem było i jest dobro mieszkańców, członków PSM-u, którzy oczekiwali i oczekują na lepszą współpracę i normalne traktowanie ze strony spółdzielni. Kolejnym kłamstwem jest, że chcieliśmy usunąć prezesa Kurosza. Faktem jest, że była mowa o dokładniejszym przyglądnięciu się pracy zarządu spółdzielni i weryfikacji jego działalności – dodali.
– Pan Marczyk ma do nas pretensje, że Polonia nie otrzymała od miasta dotacji w kwocie 50 tysięcy złotych. Na jednym z portali internetowych oszkalował nas, oskarżając że co prawda głosowaliśmy o udzielenie wspomnianej dotacji, ale potem nic w tej sprawie nie zrobiliśmy. A my uważamy, iż zrobiliśmy w tej sprawie naprawdę dużo. Teren Polonii nie należy do miasta, ani Skarbu Państwa. Jest terenem prywatnym i samorząd nie może na niego przeznaczać publicznych pieniędzy i w tym tkwi problem. Jedno deklarujemy: Polonii wciąż chcemy pomóc! – zapewnili R. Bal i M. Kamiński.
– Nie było żadnego układu. Zastanawiam się, czy za te słowa nie oddać pana Marczyka do sądu – zagroził radny R. Bal. – W życiu nie proponowałem komuś kupna garażu. Owszem, ktoś gdzieś kiedyś mógł coś takiego rzec, ale nie byłem to ani ja, ani Maciej Kamiński. Pan Marczyk wrzuca czyjeś słowa w nasze usta. Przecież on sam mówił o kupnie jakiegoś garażu! Jestem współwłaścicielem mieszkania, należącego do PSM-u i to mnie upoważniało do wystartowania w wyborach do rady nadzorczej. Owszem, nie byłem zameldowany w nim, bo takiego obowiązku nie ma – dodał R. Bal.
– Jestem zszokowany tym co słyszę. Nie wiem, o jakich listach czy esemesach ten pan mówi. Ulotki czy informacje pokazały się tuż przed wyborami. Dlaczego pan Marczyk upublicznia to dopiero po tylu miesiącach? Dlaczego nie powiedział, o które konkretnie spotkanie czy spotkania chodzi? Czy o spotkanie z mieszkańcami, czy zarządu osiedla, czy komisji miejskiej? Dlaczego nie powie, kto jeszcze był na tych spotkaniach? – pyta M. Kamiński.
– Z jego słów wynika, że na spotkaniu byliśmy tylko my i pan Marczyk. Nigdy do takiego spotkania nie doszło – zapewniają obaj radni.
– Możemy odbić piłeczkę i powiedzieć, że układ był i po drugiej stronie. To jest jakaś wielka manipulacja! Jeśli teraz będziemy chcieli się spotykać na osiedlach, zostaniemy posądzeni o tworzenie jakiegoś układu? Przecież to jest chore. Cel tego wszystkiego jest ewidentnie polityczny! Tu nie chodzi o PSM! Pan Marczyk w poprzednich wyborach startował do rady miejskiej, nieskutecznie. Teraz, naszym zdaniem, to dla niego początek kolejnej kampanii wyborczej. Zostaliśmy wybrani przez mieszkańców do rady nadzorczej w otwartych wyborach i zapewniamy o godnym i skutecznym działaniu na ich rzecz. A nie będziemy mogli tego robić bez spotkań z ludźmi, bez względu na to, jakie mają poglądy. Nie chcemy i nie będziemy wdawać się już w jakąkolwiek dalszą polityczną polemikę – podsumowali radni R. Bal i M. Kamiński.
Robert Bal, Bożena Baraniecka, Krzysztof Barszczak, Jan Duda, Wojciech Dudzik, Maciej Kamiński, Wojciech Kamiński, Marcin Kowalski, Jan Lorenowicz, Małgorzata Łucko-Tylińska, Anna Sienkiewicz, Teresa Szafert, Józef Śliwiak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bartek, wal im prawde w oczy. Pozdro z Wwy. Stary kumpel z ,,Czworki".
"Polonia" i... wszystko jasne. Następny świętoj...... .
To jak byly "ustawione", jesli mogly w ogole byc skoro byly wolne wybory to dlaczego nikt nigdzie tego nie zglosil? Nie rozumiem jednej rzeczy kto ich zaprosil?
W takim razie droga jest prosta=do prokuratury i tyle...
Hej DOC - frajerze i co ............?
Bartek! bierz za ryj ten "układ"i to cudowne dziecko PiSU
Na fejsie też jest fragment tego artykułu. Ani jednego komentarza, ani jednego polubienia lub groźnej miny. Dlaczego? Wszyscy jesteście wielkimi bohaterami zza klawiatury! Sęk w tym że na fejsie nie ma anonimowości. Boicie się kliknąć????
No i dalej nic? Ojojoj. Posraliście sie wszyscy. Boicie sie radnych czy Marczyka? Dalej hyzo!! Gdzie sa ci wszsycy bohaterowie z osiedla Kmiecie? No gdzie? Też sracie w gacie?
Nie mam pojęcia jak tam było... ale Bartłomieja Marczyka znam jako największego oszusta, jakiego w życiu spotkałem; to zwykły krętacz i kombinator.
Oj - chyba większym był jego kumpel z "Polonii".
Co sie w tym miescie wyrabia... ale jaki pan taki kram
Widać tutaj rozgoryczenie i wielki żal tylko o co ? O Polonie, PSM, Przegrane wybory?Czytałem cały artykuł i powiem szczerze nic nie widzę w tym dziwnego, ani skandalicznego. A to że ktoś wylewa swoje żale bo komuś się udało... żenada
PSM doszło do "ustawki" i tworzenia układu personalnego, który miał doprowadzić do odwołania obecnego prezesa PSM Zbigniewa Kurosza.To Kurosz pracuje jeszcze PSM , jakieś żarty , cholera jasna wieczny prezes
Kaminski niech za.wikarego dalej robi a nie polityka ,dupoliz
No mamy w naszym mieście elity polityczne...nie ma co! Na miarę jakości umysłu wyborców. Ustawka jak się patrzy, kto tego nie widział i nie widzi jego sprawa. Szkoda tylko że za chwilę w kolejnych wyborach tych osobników będziemy wybierać jako naszych reprezentantów. A później narzekać że nic się nie robi...i tak w kółko. Nasi wspomniani radni zaczną wierzyć że są prawdziwymi społecznikami.. ba fachowcami bez których nic w tym miasteczku się nie uda. Populiści na miarę swoich wyborców...
Cześć prostytutko prezesa.... to samo!!!!
A jednak tzw prezydent Przemysla boi sie krytyki bo nawet zablokował komentarze.
Ja i moi sąsiedzi do skrzynki pocztowej dostaliśmy kartkę z grupą osób na którą polecane było głosować. Nie było na niej wspomnianych radnych, lecz wypisane po kolei osoby (nie wiem już czy 10, czy więcej), które aktualnie są, bądź były członkami Rady Nadzorczej.
Ja tez otrzymałem taką kartkę, ale bez nazwiska tych Panów, co jest grane? Może temu Panu coś się pomyliło a może nie poszło tak miało pójść?!
BAJU do wora ich wala chcieli zrobic darmozjady jedne , cwaniaczki radni
Prawda jest taka, że stawiając krok do sali człowiek miał w ręce co najmniej 5 kartek kandydatów proszących o głosy. Druga sprawa nie są to wybory samorządowe, prezydenckie czy powszechne i nie ma czegoś takiego jak cisza wyborcza albo zakaz agitacji przed lokalem. Z drugiej strony w Anglii kandydat stoi cały dzień przed lokalem i agituje i nie ma problemu. Trzecia sprawa jeśli dostałem ulotkę i zostałem poproszony o głos to nie jest to jednoznaczne z oddaniem tego głosu akurat na tego kandydata. ps. pozdrowienia dla Snowida - PROSTYTUTKI PREZESA
Co za głupoty. A to że Prezes przez tyle lat miał ciągle podstawionych ludzi do rady , i to że rozdawał ludziom i pracownikom karteczki na kogo mają głosować --to nikt nie widział. Dziwne że nic nie robi a tyle kadencji jest prezesem. Ludzie zacznijcie obiektywnie myśleć!!!!
Prezes robi wszystko by zatrzymać stołek. Za takie wynagrodzenie każdy by trzymał się rękami i nogami . Cwaniak jeden !!!!!!!!!!!!!
No no niezły artykuł,. Nie ma się co dziwić . P. Godos autor tegoż artykułu to bliski znajomy prezesa Kurosza. Pani Godos, była członkiem Rady więc koleżanka. Ha Ha Parodia. Nic więcej tylko układy i krętactwo.
Ciekawe co Kurosz obiecał Schabowskiemu że tak za nim stoi. Albo jakiś teren PSM albo posadke.
"Cóż komu z tego, że zjadł wszystkie rozumy, jeżeli nie ma własnego". Sokrates.Do ciebie DOC te słowa skierował Sokrates, skąd wiedział, że zdarzy się cud i trafi? TRAFIŁ!
ale jesteś prosty lub prosta , typowe podkarpacie
Ulalalalalala!!! Szacunek! Toś szanowna pani odjechała! Odpowiem więc z niekłamaną satysfakcją, choć muszę przyznać, że bardzo rzadko, a w zasadzie wcale, nie wdaję się w jakiekolwiek dyskusje ze zwykłymi tchórzami (takim jak pani lub pan), chowającymi się pod nickami, pseudonimami, etc., bo nie ten poziom. Ale zrobię wyjątek: szacowna pani (lub panie, bo diabli wiedzą jaki czort siedzi przed klawiaturą) „EwoTR”! Swoimi słowami zarzuca mi pani (lub pan) napisanie materiału na czyjeś zlecenie i kumoterstwo. Oficjalnie więc oświadczam, że na podstawie nr IP (155.133.8.206) odnajdę panią (lub pana) i skieruję sprawę do prokuratury o naruszenie dobrego imienia. Przy okazji, anonimowa bohaterko (lub bohaterze) zza klawiatury, serdecznie zapraszam do redakcji tygodnika Życie Podkarpackie, ul. Barska 15, III piętro na spotkanie. Z wielką przyjemnością poznam i podyskutuję z tobą, „EwoTR” na temat tego, ale i innych, materiałów ukazujących się w tygodniku. Czekam!
Brawo Panie Redaktorze! Tak właśnie należy postępować z każdym, kto nie mając rzeczowych argumentów - pluje , oskarża i obraża. To również do Ciebie DOC.Każdy ma prawo do własnego zdania, wyborcy w PSM swoje zdanie wyrazili i wybrali swoich przedstawicieli do Rady Nadzorczej.Panie Redaktorze- zawsze z największą przyjemnością czytam pańskie artykuły, a felietony to majstersztyk -zawsze krótko, celnie i na temat.Pozdrawiam. Tak trzymać.
GOŚĆ jesteś Gość! Należy szanować tych co mają coś do powiedzenia, a nie tych"doków" co tylko plotą cztery po cztery para dwadzieścia jeden! DOC zaczął może i rozsądnie, ale widząc, że jego bajania nie przejdą to zaczął wyzywać, ot kapłon. Do Pana, Panie redaktorze, proszę nie dać się sprowokować. EWA TIR może niech zacznie od nabycia uprawnień sternika na morzu Martwym, a przejdzie jej stres wywołany rafą górnej części mózgu. Powodzenia EWA!!!
Film pod tytułem " Kurosaki i medialne ataki" :D Prawda jest taka, że Kurosaki też jest prezesem od X lat i zastanawia mnie w jaki sposób się tak długo na stanowisku utrzymał? Bloki są zaniedbane na Rycerskim ocieplił w pierwszej kolejności swój blok reszta od 10 lat idzie jak krew z nosa... Zlikwidował wszystkie ławki i przepędził młodzież... czerwony na twarzy jak odyniec. Zasiedział się! Z drugiej strony natomiast mamy kolejny KLAN spod znaku Regia Civitas + prawilniak Kamiński, który zasłynął jako architekt-konstruktor wydając opinię jakoby bloki miały się zawalić gdy powstanie obok nich nowa droga.... Układy należy likwidować przewietrzając towarzystwo... natomiast nie wolno pozwolić by następny słynny KLAN wszedł na ich miejsce.Być może Kurosaki podpadł też tym, że pogniewał się na Okna z firmy H... , której właścicielem jest najlepszy kumpel Prezydenta -> naczelnika Klanu!
Oj Czerwony odyńcu przed napisaniem czegokolwiek poszukaj na ów temat informacji. Nie odyńcu czerwony w pierwszej kolejności ocieplił swój blok! Po pierwsze czerwony odyńcu blok nr 15 był ocieplany bodajże jako trzeci w kolejności, a kolejność czerwony odyńcu. wynikała i wynika od kolejności w jakiej był dany blok oddawany do użytku (starsze w pierwszej). Co do ławek czerwony o ......... to żadną przyjemnością nie jest dla mieszkańców jak tzw. młodzież drze mordy pod oknami do późnych godzin! A zresztą czerwony odyńcu poszukaj sobie żerowiska zasobnego w kasztany!!!
"co do ławeczek to żadną przyjemnością jest dla mieszkańców jak tzw. młodzież drze mordy pod oknami" Czy ktoś takimi poglądami powinien pełnić jakąkolwiek funkcję społęczną? Jak Ci się nie podoba życie w społeczeństwie tj, na osiedlu gdzie przekrój społeczeństwa pod względem wieku bywa różny wyprowadź się do domku na wieś i otocz wysokim żywopłotem... a funkcje społeczne zostaw ludziom z powołaniem.Co zrobiłeś przez te 20 lat aby odciągnąć "tzw młodzież" od ławek ? zamiast budować niszczyłeś i likwidowałeś. Ze społeczeństwem należy się porozumiewać a nie go zwalczać.Ile boisk wybudowałeś, naprawiłeś w zamian za te ławki? Przeniosłeś ławki tam gdzie nikt nie chodzi i nie lubi siedzieć taki z Ciebie gospodarz.Ostentacyjne gęsiego na środku kościoła nie zrobi z Ciebie przyjaciela społeczeństwa. Bo ducha nosi się skrycie w środku... a Tyś jest zwykły burak...Dziś "tzw młodzież" wyjechała i masz swoje puste martwe i zapyziałe bloki.Tyś "zasobne żerowisko" przez 15 lat zajmował. Wystarczy.
Czy dyskusja musi być na poziomie kreta? Czy nie można zachować chociaż trochę kultury - Legia, po co obrażasz, popatrz krytycznie- młodzież nie wyjechała bo Prezes zlikwidował ławki, tylko dlatego, że Przemyśl dogorywa- zero inwestorów, zakładów produkcyjnych coraz mniej, Likwidują szkoły, przedszkola i ostatnio złapali się za Szpital, więc zlikwidowali - po co ma być w Przemyślu.Popatrz na Spółki miejskie i na ich obsadę kadrową. Czy nazwiska ich prezesów, pracowników, członków rad nadzorczych nic Ci nie dają do myślenia. Jeżeli nie to włącz myślenie .
Próbuję tylko uświadomić, że to jedna przemyska klika! Tyle, że w momencie gdy miasto na tyle upadło, że nie ma się czym dzielić zaczynają zjadać się wzajemnie.
Jak zauważyłeś XXX jak brak argumentów to się je wymyśla, a jak tego mało to wyzywa. Jeszcze można obrażać kogoś tylko dlatego, że jest człowiekiem wierzącym, ot dno! Nie odpowiem legii bom nie psychiatra!
Panie łosiu - przyznam, że bardzo dobrze się nazwałeś bo nie dość, że łoś to jeszcze rudy (czyli fałszywy).Ile trwa już ocieplanie bloków na osiedlu Rycerskim? Ponad 10 lat. Czy to jest argument świadczący o dobrym gospodarzu?
Wiara nie powinna być motywem wystawiana teatru... traci wtedy swoją autentyczność. Ni po słowach czy pozorach a po czynach i owocach go poznacie.... Pismo Swięte o tym pisze.Każdy ma prawo robić jak lubi... ja mam prawo powiedzieć co o tym sądzę.
Do Legii - śmieszny cwaniaczku - NIE Pismo Święte o tym pisze, TYLKO W Piśmie Świętym jest NAPISANE!
no i te wszystkie przetargi .....to jest kasa ...
Miasto na dnie a tu sporow nie widac konca.Uklady byly ,sa i beda a zwykly smiertelnik co moze? Chyba tylko wydlubyac kit z okien.
Your article is very good, I have read many articles but I am really impressed with your posts. Thank you, I will review this article. To know about me, try talking to me: fireboy and watergirl
Jaka uczelnia taka twarz.
Bartek, wal im prawde w oczy. Pozdro z Wwy. Stary kumpel z ,,Czworki".
"Polonia" i... wszystko jasne. Następny świętoj...... .
To jak byly "ustawione", jesli mogly w ogole byc skoro byly wolne wybory to dlaczego nikt nigdzie tego nie zglosil? Nie rozumiem jednej rzeczy kto ich zaprosil?