Reklama

Uwaga, konkurs! Pokaż swój ogródek czy rabatę

Wspólnie z szefem Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Strojów Historycznych „Damy i Huzary” Andrzejem Kaweckim zapraszamy wszystkich naszych Czytelników do wyjątkowego kącika, prezentującego działki, ogródki czy rabaty. Najciekawsze zdjęcia będziemy publikować na naszych łamach, a właściciele otrzymają od nas drobne upominki.

– Pomysł, aby pokazać coś takiego, zrodził mi się w głowie już dawno. Podsunęli mi go ludzie, którzy sadzą, doglądają, pilnują nawet drobnego kawałeczka ziemi. Maleńkiego ogródka czy rabatki. Nie musi być to zdjęcie wielkiego ogrodu czy działki

– tłumaczy A. Kawecki.

– Jest naprawdę sporo osób, którym się jeszcze chce to robić. Zbierają się, mobilizują, dbają. Mama z córką, babcia czy dziadek z wnuczką czy wnukiem. Już zaczyna się przy tym ruch. I warto to docenić, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy ludziom coraz mniej się chce. A właśnie chęci są tu najważniejsze

Reklama

– dodał.

Pan Andrzej sam się swego czasu zajmował taką działalnością.

– Wpoił mi to mój ojciec. Kupił mi aparat Ami i mówił, żeby wszystko fotografować. W tamtym roku, kiedy posadzili na promenadzie sporo nowych drzewek, sam je podlewałem. Nikt się tym nie interesował, wszystko schło. Chodzi o minimum własnej inicjatywy. To nasze miasto! Jak sami o to nie zadbamy, nikt tego odpowiednio nie zrobi. Sam na swoim osiedlu posadziłem swego czasu magnolię. Niektórzy przychodzi i się pytali, czy mam pozwolenia. Następnego roku, kiedy pojawiły się pierwsze kwiaty, byli zachwyceni. Dla choćby starszej pani, której się jeszcze chce taki mały skrawek ziemi zagospodarować i go doglądać, to taka mała ojczyzna

Reklama

– tłumaczy A. Kawecki.

Wyślij nam zdjęcie!

Każdy, kto chce się pochwalić swoim skrawkiem ziemi, uprawnianą rabatką, grządką czy nawet ogródkiem, może to zrobić, przysyłając do nas zdjęcie. Z opisem, gdzie się znajduje i kto się nim zajmuje. Najciekawsze zdjęcia znajdą miejsce na naszych łamach, wszystkie natomiast będziemy publikować na naszym profilu na FB. Wspólnie z panem Andrzejem będziemy mieć także drobne upominki (oczywiście związane z ogrodnictwem!), które wręczymy po zakończeniu sezonu.

Zdjęcia prosimy wysyłać na adres mailowy: m.godos@zycie.pl. Zapraszamy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/03/2024 10:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama