Wspólnie z szefem Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Strojów Historycznych „Damy i Huzary” Andrzejem Kaweckim zapraszamy wszystkich naszych Czytelników do wyjątkowego kącika, prezentującego działki, ogródki czy rabaty. Najciekawsze zdjęcia będziemy publikować na naszych łamach, a właściciele otrzymają od nas drobne upominki.
– Pomysł, aby pokazać coś takiego, zrodził mi się w głowie już dawno. Podsunęli mi go ludzie, którzy sadzą, doglądają, pilnują nawet drobnego kawałeczka ziemi. Maleńkiego ogródka czy rabatki. Nie musi być to zdjęcie wielkiego ogrodu czy działki
– tłumaczy A. Kawecki.
– Jest naprawdę sporo osób, którym się jeszcze chce to robić. Zbierają się, mobilizują, dbają. Mama z córką, babcia czy dziadek z wnuczką czy wnukiem. Już zaczyna się przy tym ruch. I warto to docenić, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy ludziom coraz mniej się chce. A właśnie chęci są tu najważniejsze
Reklama
– dodał.
Pan Andrzej sam się swego czasu zajmował taką działalnością.
– Wpoił mi to mój ojciec. Kupił mi aparat Ami i mówił, żeby wszystko fotografować. W tamtym roku, kiedy posadzili na promenadzie sporo nowych drzewek, sam je podlewałem. Nikt się tym nie interesował, wszystko schło. Chodzi o minimum własnej inicjatywy. To nasze miasto! Jak sami o to nie zadbamy, nikt tego odpowiednio nie zrobi. Sam na swoim osiedlu posadziłem swego czasu magnolię. Niektórzy przychodzi i się pytali, czy mam pozwolenia. Następnego roku, kiedy pojawiły się pierwsze kwiaty, byli zachwyceni. Dla choćby starszej pani, której się jeszcze chce taki mały skrawek ziemi zagospodarować i go doglądać, to taka mała ojczyzna
Reklama
– tłumaczy A. Kawecki.
Każdy, kto chce się pochwalić swoim skrawkiem ziemi, uprawnianą rabatką, grządką czy nawet ogródkiem, może to zrobić, przysyłając do nas zdjęcie. Z opisem, gdzie się znajduje i kto się nim zajmuje. Najciekawsze zdjęcia znajdą miejsce na naszych łamach, wszystkie natomiast będziemy publikować na naszym profilu na FB. Wspólnie z panem Andrzejem będziemy mieć także drobne upominki (oczywiście związane z ogrodnictwem!), które wręczymy po zakończeniu sezonu.
Zdjęcia prosimy wysyłać na adres mailowy: m.godos@zycie.pl. Zapraszamy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze