Zwycięzcą mistrzostw przeprowadzonych w środę, 25 marca, w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu zostało Liceum Ogólnokształcące im I. Krasickiego w Dubiecku. W zmaganiach wzięło udział aż 16 szkół. Drużyny walczyły o puchar dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.
Wydarzenie w formie sportowej rywalizacji, już od pięciu lat ma na celu edukację młodzieży w zakresie wiedzy z ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy. Pozytywne skutki tego uczenia się poprzez zabawę przedstawiła dyrektor MSCKZiU w Przemyślu Jolanta Karpińska-Ciuba.
– Widzimy wzrastającą świadomość wśród ludzi młodych (i nie tylko), potrzeby posiadania tych umiejętności i wzrost odpowiedzialności za samych siebie oraz za osoby z najbliższego otoczenia. Po za tym widzimy, że rośnie odwaga jeżeli chodzi o podejmowanie działań ratowniczych. Młodzi ludzie statystycznie szybciej i częściej aniżeli osoby dojrzałe podejmują reakcje wtedy, kiedy widzą, że dzieje się coś złego
Reklama
– mówiła.
Miłosz Borzęcki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze