Reklama

V Mistrzostwa Młodych Ratowników za nami [ZOBACZ ZDJĘCIA]

26/03/2026 09:02

Zwycięzcą mistrzostw przeprowadzonych w środę, 25 marca, w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu zostało Liceum Ogólnokształcące im I. Krasickiego w Dubiecku. W zmaganiach wzięło udział aż 16 szkół. Drużyny walczyły o puchar dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Wydarzenie w formie sportowej rywalizacji, już od pięciu lat ma na celu edukację młodzieży w zakresie wiedzy z ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy. Pozytywne skutki tego uczenia się poprzez zabawę przedstawiła dyrektor MSCKZiU w Przemyślu Jolanta Karpińska-Ciuba.

– Widzimy wzrastającą świadomość wśród ludzi młodych (i nie tylko), potrzeby posiadania tych umiejętności i wzrost odpowiedzialności za samych siebie oraz za osoby z najbliższego otoczenia. Po za tym widzimy, że rośnie odwaga jeżeli chodzi o podejmowanie działań ratowniczych. Młodzi ludzie statystycznie szybciej i częściej aniżeli osoby dojrzałe podejmują reakcje wtedy, kiedy widzą, że dzieje się coś złego

Reklama

– mówiła.

Miłosz Borzęcki

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama