Po Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej, handlujący zrzeszeni w Przemyskim Stowarzyszeniu Kupieckim wystosowali apel do prezydenta miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna o zawieszenie wszystkich opłat (oprócz energii elektrycznej) na terenie Zielonego Rynku.
Zarząd Przemyskiego Stowarzyszenia Kupieckiego, któremu prezesuje Ryszard Paja, w petycji do prezydenta nadsańskiego miasta zaapelował o zawieszenie wszelkich opłat (z wyjątkiem energii elektrycznej) od kupców na okres trzech miesięcy – od 1 kwietnia do 30 czerwca br. Uzasadnienie jest oczywiste: wobec rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 obroty spadły o 90 procent[paywall].
– Obecny poziom zarobkowania przez nas umożliwia jedynie na zdobycie pieniędzy, które pozwalają nam na zaspokojenie najpotrzebniejszych, niezbędnych do utrzymania naszych rodzin. Nie jesteśmy obecnie w stanie sprostać wszystkim opłatom, wynikającym z handlu na Zielonym Rynku. Wszyscy stosujemy się do zaleceń i środków ostrożności, związanych z istniejącą epidemią – zapewnił prezes PSK R. Paja.
Nie da się ukryć, że miasto jest w ciężkim, niewdzięcznym położeniu. Jeśli przystałoby na wszystkie apele, petycje, prośby, musiałoby zwinąć interes, bo budżet nie uniósłby takich strat.
– Przychody z czynszów czy opłat targowych na Zielonym Rynku są przychodem własnym spółki PGK. W związku z tym nie mogę takiej decyzji podjąć, bo uszczupliłbym wpływy do tej spółki. Pomogłoby się jednym przedsiębiorcom, ale innym zaszkodziło. Choćby tym, że ze spółki należałoby zwolnić na przykład 15 osób. Rozmawiałem już na ten temat z prezesem Andrzejem Ziemniakiem, który ma przygotować propozycję zmniejszenia opłat, ale nie całkowitego zniesienia – powiedział prezydent miasta Wojciech Bakun.
– Oczywiście, możemy zwolnić wszystkich z opłat, podatków, ale to się odbije na czymś innym. Jeśli pomożemy jednej grupie kwotą pięciu milionów złotych, to tych pięciu milionów złotych zabraknie nam na coś innego. Będziemy musieli na przykład zamknąć cztery szkoły, zlikwidować kilka zakładów, bo przecież nie będziemy mieli pieniędzy na bieżącą działalność miasta. Będziemy musieli ograniczać nasze usługi, a to wiąże się między innymi ze zwolnieniami ludzi. Żadnego pakietu antykryzysowego dla samorządów lokalnych ze strony rządu nie ma. Samorządy są kompletnie pomijane. Przecież także mamy swoje instytucje, którymi musimy pomóc. Wspomnę choćby o Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, o Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, o Miejskim Zakładzie Komunikacji, które nie generują żadnego przychodu. A przecież tam pracuje wiele osób. Im także trzeba pomóc. Jeśli nie będziemy działać wspólnie, czyli rząd i samorządy lokalne, nic z tego nie będzie. Nie uratujemy gospodarki – podsumował W. Bakun.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przemyscy pseudo kupcy, to najbardziej parszywa i roszczeniowa grupa, najlepiej nic nie płacić i handlować nie bacząc na zagrożenie jakie niosą. Inni ludzie w Przemyślu i w całej Polsce też mają problemy z płaceniem podatków, opłat czy innych należności za media. Ale nikt nie sępi tylko zwolnienia i zwolnienia, a dlaczego chcą płacić za światło, za światło też ich zwolnić!!! A pożniej pójdą do urzędu żeby im dać kasę. Pogonić to tałatajstwo w pizdu....
To siedlisko syfu i zarazy.Szczególnie to było widać jak rozbierali budy.Butwiejące drewno,widoczny biały grzyb i ten niesamowity smród.Ciekawe ile tego syfu wraz z zakupami na bazarze udało się nam przynieść do domu i ile osób od tego zachorowało.Ciekawi mnie też gdzie przez wiele lat był sanepid skoro tego nie widział.Jak w dzisiejszym świecie można było taki syf tolerować w centrum miasta oraz styczność tego z produktami spożywczymi.Tych kupców zamiast ulg izwolnien powinno się prawie wszystkich ukarać mandatami z sanepidu za stwarzanie warunków do rozprzestrzeniania się epidemii i zarazy.Jak to jest ,że władze miasta tego nie widzą i dlaczego to tolerują.
Po pierwsze Bakun droga do nikąd to Twoja Prezydentura !!!A druga sprawa no nie ładnie Bakun kolegom swoim z Zielonego Rynku nie umorzysz podatków no no chyba straciłeś 90 % swojego elektoratu. Lepiej się pseudo Prezydencie zabierz za POSIR, MZK i PGM bo za chwilę rozsławisz się ale tym że za Twoim rządów poupadały miejskie Spółki.
No co Pan zaraz zwali to tym razem na covid, bo gdyby nie ta zaraza to zwaliłby na poprzedników i PIS
Panie Bakun, czy Pan masz w ogole na to wszystko jakikolwiek pomysł czy tylko uzyskiwanie że rząd na który Pan pluje nie pomaga?Żałosne czytac te Panskie lamenty i uzyskiwania. Odklej się człowieku od laptopa i zacznij pracować. Na biciu brawa przez gowniarzy daleko nie zajedziesz
Miłosierny panujący,co mogł to zrobił?zwolnił z opłat za parking-całe 2 zł
Miejskie spółki w ktorych stery trzymają koledzy chomy juz dawno są na skraju,z reszta za jego prezydentury też były.
Jak kupców zwolnić z podatków to zwolnić też emerytów i rencistow .
"...czy tylko uzyskiwanie że...""...lamenty i uzyskiwania..."Powinno być: "utyskiwanie" i "utyskiwania", jeśli już.Dwukrotnie użyty błędny wyraz, błędy ortograficzne oraz niepoprawna interpunkcja, świadczą nie tylko o niechlujstwie językowym; nie jest też to jakiś chochlik bo klawisze 't' i 'z' są zbyt oddalone od siebie. To raczej efekt niewiedzy i ubóstwa językowego, wynikający zapewne z tego, że nie uważało się na lekcjach języka polskiego w podstawówce. Sorry, ale od autora każdego publikowanego tekstu mamy prawo wymagać jakieś kultury językowej a przynajmniej sprawdzenia przed opublikowaniem, co się napisało. Świadczy to o szacunku dla czytelników. XXI wiek już mamy przypominam.
A ty miodek Kasander nie wiesz ze slownik potrafi zamieniac wyrazy? Toś się rozpisał. Dobrze ze przynajmniej zakumałeś jakie słowo chcialem wpisać obrońco wyborczego nieporozumienia
A co z dużymi firmami w Przemyślu.. Sanwil, Fibris, Inglot..nie ma informacji (cisza)o sytuacji w firmach o zwolnieniach,postojach , a może jest już jakiś plan pomocy?
Jeśli wielu ekonomistów- nawet o lewacko- liberalnych poglądach wspomina ,że należy w tak trudnych , wręcz specyficznych czasach wspomagać własne gospodarki , to na pewno tak jest . W myśl zasady ,"że obecnie muszę nawet nieco stracić ,żeby mieć szansę w niedalekiej przyszłości na lepsze życie , to znaczy ,że tak jest . A waćpan Bakun uważa ,że to nie tak . Tym samym wystawia sobie opinię ,ze jest LAIKIEM w sprawach ekonomii. Jednak , co potwierdza praktyka , u steru władz - i to niezależnie na jakim poziomie , powinien być ekonomista , a jeśli nim nie jest , to pierwszym i najważniejszy jego doradca być powinien wspomniany ekspert i to przez DUŻE "E"
Myślałem przez chwilę "Jeżyk", że masz trochę oleju ale ty jesteś po prostu dupek.
A propos - poniżej mój wpis z dnia 6.11. 2018 r. tu, na forum:"...userkasander 89.68.175.84 9 godzin temuWyniki wyborów pokazują, że Przemyślanie mieli już dość istniejącego układu chomowego, dość pisobolszewickiej dojnej zmiany. Głosowali by na kogokolwiek byle nie byłby z układu, z pisu. Jedynym był poseł Bakun więc za bardzo nie mieli wyboru.Czy będzie dobrym prezydentem miasta?Wątpię.Brak chociażby teoretycznych kwalifikacji. Osoba ze średnim wykształceniem nigdy nie będzie w stanie zrozumieć i ogarnąć pewnych procesów zachodzących w życiu.Nie zapominajmy też, że w Przemyślu stary układ, "stare wygi" tego układu są mocno zakorzenione, mają cały czas szerokie koneksje i nie dadzą sobie "w kij dmuchać". To oni "rządzą" sądami, prokuraturą, policją i urzędami..."
Podobno w Mopsie nowy dyrektor to mega przemocowiec...Coś cisza z nowymi projektami... No tak jak tu pisać jak nowy dyrektor był może w pracy przez rok urzędowania z dwa miesiące, reszta to albo chorobowe albo WOT bo chłop militarny.Normalnego pracownika to po chorobowym wywalają a tutaj to nagrody i podwyżka...
Z pustego to nawet Salomon nie naleje.To nawet wiedzą ekonomiści.A ekonomista to "przynieś ,zamieć, pozamiataj i jeszcze łaskawie polej"To nie do rządzenia lecz do roboty.Zapaść ekonomiczna/radosna twórczość lokalnego PiS/ naszego miasta pozwala się jedynie modlić o przetrwanie i nic więcej.Tłumoki nawet szpital miejski przehandlowali dla kościoła.
Teraz kiedy do kraju wrócili emigranci zarobkowi /czyli ludzie z inicjatywa/jest możliwość wybrania młodego sprawnego na etaty w spółkach miejskich służących obecnie jako przetrwalniki emerytalne i to z poprzedniej jakże wesołej ekipy rządzącej.
a bary z hazardem działaja i nikt nie ma pretensji.
Bardzo dobry pomysł, należałoby też zwolnić miejscowych producentów żywności z lokalnych podatków. Rachunek jest prosty, więcej wam wszystkim zostaje pieniędzy w kieszeni, przedsiębiorcy mogą zatrudnić więcej pracowników itd. Mniej pieniędzy odpływa przez zagraniczne koncerny handlowe, należałoby je mocniej opodatkować, zwiększyć lokalne podatki, opłaty za dzierżawę itd, tak by odechciało się im wysysać pieniądze z biednego miasteczka. W przygranicznej miejscowości mieszkańcy powinni żyć z handlu. Wystarczy ten handel przywrócić mieszkańcom, a nie oddawać w ręce koncernów.
Jak umażać jakiekolwiek podatki czy opłaty to wszystkim lub nikomu.Proponowałbym redukcję wynagrodzeń od urzędników.
wypierdalac
Przemyscy pseudo kupcy, to najbardziej parszywa i roszczeniowa grupa, najlepiej nic nie płacić i handlować nie bacząc na zagrożenie jakie niosą. Inni ludzie w Przemyślu i w całej Polsce też mają problemy z płaceniem podatków, opłat czy innych należności za media. Ale nikt nie sępi tylko zwolnienia i zwolnienia, a dlaczego chcą płacić za światło, za światło też ich zwolnić!!! A pożniej pójdą do urzędu żeby im dać kasę. Pogonić to tałatajstwo w pizdu....
To siedlisko syfu i zarazy.Szczególnie to było widać jak rozbierali budy.Butwiejące drewno,widoczny biały grzyb i ten niesamowity smród.Ciekawe ile tego syfu wraz z zakupami na bazarze udało się nam przynieść do domu i ile osób od tego zachorowało.Ciekawi mnie też gdzie przez wiele lat był sanepid skoro tego nie widział.Jak w dzisiejszym świecie można było taki syf tolerować w centrum miasta oraz styczność tego z produktami spożywczymi.Tych kupców zamiast ulg izwolnien powinno się prawie wszystkich ukarać mandatami z sanepidu za stwarzanie warunków do rozprzestrzeniania się epidemii i zarazy.Jak to jest ,że władze miasta tego nie widzą i dlaczego to tolerują.