Omawiany budynek został wybudowany w latach 80. XIX w. jako część koszar dla wojsk austrowęgierskich. Obecnie trwają w nim intensywne prace remontowo-budowlane, by w budynku dawnych koszar mogła funkcjonować szkoła podstawowa.
Jak podał Urząd Miasta w Radymnie:
„w tej chwili zakończono większość prac rozbiórkowych, zaizolowane zostały fundamenty, a budynek przeszedł też wymianę więźby i pokrycia dachowego.
Wykonawca skupia się obecnie na wykonaniu kolejnych etapów prac tynkarskich, posadzkarskich, montażu kolejnych instalacji (począwszy od instalacji odgromowej, poprzez wodno-kanalizacyjne i c.o., wentylację mechaniczną, na sieci LAN skończywszy)”.
Daleko zaawansowane są także prace związane z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Prowadzone roboty aktualnie wyprzedzają harmonogram.
Planowo zrealizowane zostaną do końca roku i wyniosą w sumie 7 mln 240 tys. 664 zł 89 gr. 5 mln 950 tys. zostało pozyskanych w ramach programu „Polski Ład”.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze