Reklama

W budynku dawnych koszar wojsk austrowęgierskich praca wre! Co tu powstanie?

Omawiany budynek został wybudowany w latach 80. XIX w. jako część koszar dla wojsk austrowęgierskich. Obecnie trwają w nim intensywne prace remontowo-budowlane, by w budynku dawnych koszar mogła funkcjonować szkoła podstawowa.

Jak podał Urząd Miasta w Radymnie:

„w tej chwili zakończono większość prac rozbiórkowych, zaizolowane zostały fundamenty, a budynek przeszedł też wymianę więźby i pokrycia dachowego.

Wykonawca skupia się obecnie na wykonaniu kolejnych etapów prac tynkarskich, posadzkarskich, montażu kolejnych instalacji (począwszy od instalacji odgromowej, poprzez wodno-kanalizacyjne i c.o., wentylację mechaniczną, na sieci LAN skończywszy)”.


Daleko zaawansowane są także prace związane z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Prowadzone roboty aktualnie wyprzedzają harmonogram.

Planowo zrealizowane zostaną do końca roku i wyniosą w sumie 7 mln 240 tys. 664 zł 89 gr. 5 mln 950 tys. zostało pozyskanych w ramach programu „Polski Ład”.

Reklama


fot.UM Radymno
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości