Jeszcze nie sfinalizowano jednej wielkiej inwestycji w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej, a już wkrótce rozpocznie się kolejna, warta blisko 9 mln zł. W COM na bazie obecnego budynku, mieszczącego m.in. izbę przyjęć i oddział ginekologiczno-położniczy oraz neonatologiczny, powstanie Szpitalny Oddział Ratunkowy. Przedsięwzięcie w znacznej mierze zostanie sfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.
Jarosławski szpital przechodzi gruntowną metamorfozę. Niedawno zakończono budowę nowego skrzydła z lądowiskiem, gdzie swoje miejsce znajdą obecnie działające w szpitalu oddziały. W tej chwili trwają procedury związane z odbiorem budynku, wpisaniem nowo powstałego lądowiska do odpowiednich rejestrów, rozpisany został także przetarg na wyposażenie sal w meble. Wiele wskazuje na to, że[PREMIUM] skrzydło zostanie uruchomione w pierwszym półroczu bieżącego roku.
Inwestycje jedna po drugiejOkazuje się, że to nie koniec inwestycji. W ogłoszonym ostatnio wykazie projektów, które otrzymają dofinansowanie w trybie pozakonkursowym, opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Rozwoju, znalazł się jarosławski COM. Oznacza to, że w Jarosławiu powstanie nowoczesny SOR.
– To niezwykle potrzebna inwestycja. W ubiegłym roku obsłużyliśmy w COM prawie 92 tysiące osób, z czego 47,5 tysiąca przewinęło się przez izbę przyjęć. To pokazuje skalę potrzeb – wyjaśnia dyrektor jarosławskiego szpitala Stanisław Krasny. Całość inwestycji szacowana jest na 8,65 mln zł, z czego 7,35 mln zł pochodzić będzie z dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. – To naprawdę bardzo duży sukces Jarosławia i powiatu, bo jeśli szczegółowo prześledzić tę listę w zakresie ratownictwa medycznego, to są tam głównie projekty z miast wojewódzkich i dużych ośrodków miejskich – informuje Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.
Na czas prowadzenia inwestycji należy się spodziewać zmian w organizacji pracy COM. Oddział ginekologiczno-położniczy do tego czasu przeprowadzi się zapewne do nowego budynku, zaś izba przyjęć połączona zostanie czasowo z izbą przyjęć planowanych. Utrzymany zapewne zostanie system parkowania rotacyjnego, ale i tu trzeba się liczyć z tym, że o miejsce do zaparkowania będzie trudniej.

fot.Bartłomiej Pacek
Starosta T. Chrzan i dyrektor S. Krasny mają powody do zadowolenia.
Lista potrzeb i pragnień związanych z kompleksem szpitalnym w Jarosławiu jest długa. – Planujemy budowę kolejnego łącznika, tak by pacjenci mogli być transportowani pomiędzy skrzydłami COM w dobrych warunkach. Ponadto planujemy rozbudowę budynku, w którym obecnie są zlokalizowane przychodnie specjalistyczne, chcemy też zakontraktować nowe przychodnie – opowiada dyrektor S. Krasny.
Prócz tego prowadzone są przymiarki do stworzenia w COM kuchni oraz zakupu nowego agregatu prądotwórczego. – Konsekwentnie realizujemy gruntowne zmiany w jarosławskim szpitalu – podsumowuje starosta T. Chrzan. – Mam wyjątkową satysfakcję, że poprawia się infrastruktura naszego szpitala, chociaż okupione jest to dużym wysiłkiem finansowym powiatu. Jestem przekonany, że w ślad za tym będzie rosła także jakość świadczonych usług, tym bardziej że już są pierwsze symptomy tych zmian.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze