Reklama

W Gaci powstanie środowiskowy dom samopomocy

Podkarpacie otrzymało ponad 2 mln zł na utworzenie dwóch nowych środowiskowych domów samopomocy, zakupy inwestycyjne i wydatki remontowe w istniejących placówkach. Pieniądze przekazało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szczegółową informację o tym przekazała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej przed siedzibą Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie[paywall].

W województwie podkarpackim funkcjonuje 70 ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym 58 środowiskowych domów samopomocy z 2 tys. 218 miejscami prowadzonych jest przez gminy, natomiast 11 placówek z liczbą 438 miejsc prowadzonych jest przez powiat. Tych wciąż jednak jest za mało, a w istniejących brakuje potrzebnej infrastruktury. W związku z tym Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zdecydowało się je wspomóc z tzw. rezerwy celowej. Na Podkarpacie trafiło dokładnie 2 mln 245 tys. 753 zł. Część z tych pieniędzy trafi do placówek w naszym regionie.

Najwięcej skorzysta na tym gmina Gać, w której utworzony zostanie nowy środowiskowy dom samopomocy z liczbą 20 miejsc. 336 tys. 406 zł dostanie Przeworsk na przebudowę dachu na budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w tym mieście, 40 tys. zł otrzyma gmina Dubiecko na docieplenie strychu oraz piwnic, wzmocnienie i wymianę elementów konstrukcyjnych stropu oraz wykonanie dodatkowych okien w budynku ŚDS w Bachórcu, a 25 tys. zł trafi do gminy Bircza na zakup pieca olejowego do kotłowni ŚDS w Birczy.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama