Podkarpacie otrzymało ponad 2 mln zł na utworzenie dwóch nowych środowiskowych domów samopomocy, zakupy inwestycyjne i wydatki remontowe w istniejących placówkach. Pieniądze przekazało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Szczegółową informację o tym przekazała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej przed siedzibą Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie[paywall].
W województwie podkarpackim funkcjonuje 70 ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym 58 środowiskowych domów samopomocy z 2 tys. 218 miejscami prowadzonych jest przez gminy, natomiast 11 placówek z liczbą 438 miejsc prowadzonych jest przez powiat. Tych wciąż jednak jest za mało, a w istniejących brakuje potrzebnej infrastruktury. W związku z tym Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zdecydowało się je wspomóc z tzw. rezerwy celowej. Na Podkarpacie trafiło dokładnie 2 mln 245 tys. 753 zł. Część z tych pieniędzy trafi do placówek w naszym regionie.
Najwięcej skorzysta na tym gmina Gać, w której utworzony zostanie nowy środowiskowy dom samopomocy z liczbą 20 miejsc. 336 tys. 406 zł dostanie Przeworsk na przebudowę dachu na budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w tym mieście, 40 tys. zł otrzyma gmina Dubiecko na docieplenie strychu oraz piwnic, wzmocnienie i wymianę elementów konstrukcyjnych stropu oraz wykonanie dodatkowych okien w budynku ŚDS w Bachórcu, a 25 tys. zł trafi do gminy Bircza na zakup pieca olejowego do kotłowni ŚDS w Birczy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze