Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy był organizatorem konkursu plastycznego „W głowie się mieści – malujemy emocje”. Jego finał odbył się na początku ub. miesiąca.
Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z terenu miasta Przemyśla, Jarosławia, Przeworska i Lubaczowa oraz powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i przeworskiego. Na adres placówki wpłynęło kilkadziesiąt różnorodnych prac, wykonanych w wielu technikach – od rysunku i malarstwa po formy przestrzenne. Każda z nich stanowiła wyjątkowe świadectwo twórczej pasji młodych artystów, pokazując, jak bogaty i barwny jest świat dziecięcych emocji. Jury miało niezwykle trudne zadanie, by spośród tylu wartościowych dzieł wyłonić laureatów. Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy oraz nagrody. Nie zabrakło również wyróżnień dla uczestników, których twórczość szczególnie poruszyła komisję. Partnerem wydarzenia była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przemyślu, której szefowa Barbara Honicka – wspólnie z organizatorami – podkreśliła znaczenie działań na rzecz promocji zdrowia psychicznego i profilaktyki.
– Wspólna inicjatywa jest najlepszym dowodem na to, że troska o młode pokolenie pozostaje naszym wspólnym priorytetem. Atmosfera finału była pełna radości i wzruszeń, a konkurs stał się okazją do integracji, wymiany doświadczeń oraz budowania świadomości, jak ważne jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu ich talentów oraz dbaniu o dobrostan psychiczny
Reklama
– podsumował dyrektor żurawickiego szpitala Maciej Kamiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze