Reklama

W gminie Pruchnik trwa odstraszanie wilków. Czy to pomoże?


Od 23 marca br. na terenie gminy Pruchnik trwa akcja odstraszania wilków środkami pirotechnicznymi oraz sygnałami dźwiękowymi. Zgodę na taką formę wyraziła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie.


Problem związany z coraz większą ekspansją wilków na tereny zagospodarowane i zamieszkałe przez ludzi jest coraz bardziej widoczny. W części to wina samego człowieka, który pojawił się na terenach od wieków zajmowanych właśnie przez te zwierzęta. Ale nie jest to jedyny powód. Jest ich znacznie więcej i od wielu miesięcy analizują je  tzw. mądre głowy. Faktem jest, że narastający problem w jakiś rozsądny sposób trzeba rozwiązać.

Władze miasta i gminy Pruchnik zdecydowały się na wystąpienie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie z wnioskiem o wydanie zgody na odstraszanie wilków.

Reklama

Argumentowały, że nasilający się w ostatnim czasie problem pojawiania się wilków na terenie gminy, w tym w pobliżu zabudowań, należy rozwiązać.

16 marca br. zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie – Regionalny Konserwator Przyrody w Rzeszowie Agnieszka Marcela wydała zgodę na to przedsięwzięcie...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 69% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/04/2026 17:51
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama