Od 23 marca br. na terenie gminy Pruchnik trwa akcja odstraszania wilków środkami pirotechnicznymi oraz sygnałami dźwiękowymi. Zgodę na taką formę wyraziła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie.
Problem związany z coraz większą ekspansją wilków na tereny zagospodarowane i zamieszkałe przez ludzi jest coraz bardziej widoczny. W części to wina samego człowieka, który pojawił się na terenach od wieków zajmowanych właśnie przez te zwierzęta. Ale nie jest to jedyny powód. Jest ich znacznie więcej i od wielu miesięcy analizują je tzw. mądre głowy. Faktem jest, że narastający problem w jakiś rozsądny sposób trzeba rozwiązać.
Władze miasta i gminy Pruchnik zdecydowały się na wystąpienie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie z wnioskiem o wydanie zgody na odstraszanie wilków.
Argumentowały, że nasilający się w ostatnim czasie problem pojawiania się wilków na terenie gminy, w tym w pobliżu zabudowań, należy rozwiązać.
16 marca br. zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie – Regionalny Konserwator Przyrody w Rzeszowie Agnieszka Marcela wydała zgodę na to przedsięwzięcie...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 69% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze