Reklama

W hołdzie Niepodległej. Karatecy uczcili Święto Niepodległości [ZDJĘCIA]


W hali sportowej w Orłach odbył się I Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Orły, którego mottem było „W hołdzie Niepodległej”. Jak nazwa wskazuje, impreza odbyła się w ramach obchodów 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Organizatorem zmagań był klubu Kyokushin Karate Orły na czele z sensei Tomaszem Buksą, zaś partnerem Urząd Gminy Orły. Na starcie rywalizacji, która przebiegała w wielu kategoriach wiekowych i wagowych, stanęło ponad 250 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów karate kyokushin z całej Polski. Gościem specjalnym zawodów był prezydent World Kyokushin Budokai Kancho Pedro Roiz.

Jeśli wziąć pod uwagę zasady prowadzenie klasyfikacji medalowej, najlepiej w zawodach zaprezentowali się reprezentanci Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy zdobyli łącznie 10 złotych medali, 5 srebrnych i 4 brązowe. Najwięcej natomiast medali wywalczyli przedstawiciele Klubu Karate Kyokushin Orły – 28 (4 złote, 9 srebrnych, 15 brązowych) i Karate Klubu Kyokushin Bircza – 24 (8 złotych, 9 srebrnych, 7 brązowych).

Reklama

Znakomicie zaprezentowali się także młodzi karatecy z: Shinkyokushin Przemyśl Karate Club Przemyska Szkoła Karate (4 złote, 8 srebrnych, 14 brązowych), Klubu Karate ,,Trójka” Sandomierz (4 złote, 3 srebrne, 15 brązowych), Kyokushin Karate Lesko (6 złotych, 3 srebrne, 3 brązowych), Karate Kyokushin Byakko Sanok (3 złote, 4 srebrne, 3 brązowe), „Saiha” – Stowarzyszenie Karate Kyokushinkai-IFK w Przemyślu (4 złote, 1 srebrny, 5 brązowych).

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/11/2025 11:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama