W hali sportowej w Orłach odbył się I Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Orły, którego mottem było „W hołdzie Niepodległej”. Jak nazwa wskazuje, impreza odbyła się w ramach obchodów 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Organizatorem zmagań był klubu Kyokushin Karate Orły na czele z sensei Tomaszem Buksą, zaś partnerem Urząd Gminy Orły. Na starcie rywalizacji, która przebiegała w wielu kategoriach wiekowych i wagowych, stanęło ponad 250 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów karate kyokushin z całej Polski. Gościem specjalnym zawodów był prezydent World Kyokushin Budokai Kancho Pedro Roiz.
Jeśli wziąć pod uwagę zasady prowadzenie klasyfikacji medalowej, najlepiej w zawodach zaprezentowali się reprezentanci Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy zdobyli łącznie 10 złotych medali, 5 srebrnych i 4 brązowe. Najwięcej natomiast medali wywalczyli przedstawiciele Klubu Karate Kyokushin Orły – 28 (4 złote, 9 srebrnych, 15 brązowych) i Karate Klubu Kyokushin Bircza – 24 (8 złotych, 9 srebrnych, 7 brązowych).
Znakomicie zaprezentowali się także młodzi karatecy z: Shinkyokushin Przemyśl Karate Club Przemyska Szkoła Karate (4 złote, 8 srebrnych, 14 brązowych), Klubu Karate ,,Trójka” Sandomierz (4 złote, 3 srebrne, 15 brązowych), Kyokushin Karate Lesko (6 złotych, 3 srebrne, 3 brązowych), Karate Kyokushin Byakko Sanok (3 złote, 4 srebrne, 3 brązowe), „Saiha” – Stowarzyszenie Karate Kyokushinkai-IFK w Przemyślu (4 złote, 1 srebrny, 5 brązowych).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze