25 października br. odbyła się sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Jednym z ważniejszych punktów było „wzbogacenie” powiatowego budżetu o prawie 3 mln zł, otrzymane z Ministerstwa Finansów oraz o prawie 900 tys. zł na nagrody dla nauczycieli.
Kontynuując wątek oświatowy, jarosławscy radni powiatowi zapoznali się ze statystycznymi informacjami o szkołach ponadpodstawowych, prowadzonych przez samorząd powiatu jarosławskiego.
Dzięki przeprowadzonej rekrutacji 4 września br. naukę w klasach pierwszych rozpoczęło[paywall] 1 tys. 652 uczniów: 560 w 17 oddziałach licealnych, 816 uczniów w 23 oddziałach technikum oraz 276 osób w 10 oddziałach szkoły budowlanej I stopnia.
Wśród 5 tys. 851 wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych jarosławskiego powiatu 1 tys. 110 pochodzi spoza terenu powiatu, a 67 to obcokrajowcy.
Jak już wspomnieliśmy, w ramach uzupełnienia subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego z Ministerstwa Finansów do powiatowego budżetu trafiło dokładnie 2 mln 969 tys. 567 zł oraz 881 tys. 579 zł na nagrody dla nauczycieli.
Warto dodać, że z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dwie inwestycje otrzymały dofinansowanie. Pierwsza dotyczy przebudowy przejścia dla pieszych w ramach przebudowy drogi powiatowej w Łazach (83 tys. 870 zł), druga budowy przejścia dla pieszych w ramach przebudowy drogi powiatowej w Kostkowie (109 tys. 620 zł).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze