Reklama

W Jarosławiu będą nagrody dla nauczycieli

25 października br. odbyła się sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Jednym z ważniejszych punktów było „wzbogacenie” powiatowego budżetu o prawie 3 mln zł, otrzymane z Ministerstwa Finansów oraz o prawie 900 tys. zł na nagrody dla nauczycieli.

Kontynuując wątek oświatowy, jarosławscy radni powiatowi zapoznali się ze statystycznymi informacjami o szkołach ponadpodstawowych, prowadzonych przez samorząd powiatu jarosławskiego.

Dzięki przeprowadzonej rekrutacji 4 września br. naukę w klasach pierwszych rozpoczęło[paywall] 1 tys. 652 uczniów: 560 w 17 oddziałach licealnych, 816 uczniów w 23 oddziałach technikum oraz 276 osób w 10 oddziałach szkoły budowlanej I stopnia.

Wśród 5 tys. 851 wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych jarosławskiego powiatu 1 tys. 110 pochodzi spoza terenu powiatu, a 67 to obcokrajowcy.

Reklama

Jak już wspomnieliśmy, w ramach uzupełnienia subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego z Ministerstwa Finansów do powiatowego budżetu trafiło dokładnie 2 mln 969 tys. 567 zł oraz 881 tys. 579 zł na nagrody dla nauczycieli.

Warto dodać, że z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dwie inwestycje otrzymały dofinansowanie. Pierwsza dotyczy przebudowy przejścia dla pieszych w ramach przebudowy drogi powiatowej w Łazach (83 tys. 870 zł), druga budowy przejścia dla pieszych w ramach przebudowy drogi powiatowej w Kostkowie (109 tys. 620 zł).

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama