Reklama

W Jarosławiu królowała muzyka klasyczna [ZDJĘCIA]

W dniach 2– 9 marca Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu wybrzmiewało klasycznymi utworami w wykonaniu najznamienitszych artystów. Motywem przewodnim – jak co roku – był fortepian.

Jarosławskie święto muzyki rozpoczął  koncert arii i operetek w wykonaniu Valerii Boichenko, Marii Kopińskiej, Gu Bang Yao i Fucai Li. Przy fortepianie zasiadł bezkonkurencyjny Mischa Kozłowski.

W dwa kolejne wieczory, publiczność miała okazję do wysłuchania kolejnych, mistrzowskich kompozycji fortepianowych. Wyjątkowym punktem były również improwizacje w wykonaniu Piotra Pawlaka, którego krytycy określają najbardziej wszechstronnym pianistą młodego pokolenia. Nie zabrakło też lokalnych artystów. Pochodząca z Jarosławia Aleksandra Czerniecka, która pierwsze kroki stawiała właśnie w jarosławskiej Szkole Muzycznej, a dziś z powodzeniem kontynuuje studia doktoranckie w Stanach Zjednoczonych, zaprezentowała utwory Dominica Scarlattegio, Jana Sebastiana Bacha, Sergiusza Rachmaninowa czy Clauda Debussy`ego.

Reklama

Nie sposób nie wspomnieć o szczególnym zwieńczeniu festiwalu, którym był koncert legendy polskiego jazzu Henryka Miśkiewicza i jego córki Doroty. Artyści wystąpili we wspólnym projekcie  „Nasza Miłość”.

Organizatorami Festiwalu Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej byli: Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina. Nasza redakcja miała przyjemność obejmować wydarzenie patronatem medialnym.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama