Reklama

W Jarosławiu kulturalnie. Lato w Mieście znów przyciągnęło tłumy

Kulturalne Lato w Mieście to coroczny cykl wydarzeń zorganizowanych przez Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Od 9 lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców. Wydarzenia odbywają się na jarosławskim Rynku i obejmują spektakle teatralne, pokazy filmowe, koncerty na żywo oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

W ramach Letnich Dobranocek dzieci mogą obejrzeć przedstawienia Teatru Lalek Bajka. W tym roku zostały zaprezentowane dwa spektakle – „Śladami Orła” oraz „Wielkie sprawy małej żaby”. Kino Pod Gwiazdami przyciąga zainteresowanie wielu mieszkańców. W tym roku postawiono na musicale, takie jak oscarowa produkcja „Chicago” i „New York, New York” z udziałem Roberta De Niro i Llizy Minnelli. Nie sposób też nie wspomnieć o Letnim Muzykowaniu. Można było usłyszeć tam zarówno znane utwory jazzowe, jak i kompozycje własne. Na scenie pojawili się CheckPoint Trio i młodzieżowy zespół Torino.

Tradycją stały się również „Niedzielne Spacerki” z przewodnikiem. W czasie tych przechadzek piechurzy mają okazję zapoznać się z mniej znanymi aspektami historii miasta, jak na przykład miłosne historie Marysieńki i Jana III Sobieskiego czy Anny Alojzy z Ostrogskich i hetmana Jana Karola Chodkiewicza.

– Dziękujemy za udział we wszystkich wydarzeniach, które zostały przygotowane w ramach Kulturalnego Lata w Mieście! Mamy nadzieję, że kolejne nasze propozycje spotkają się z równie dużym zainteresowaniem z Państwa strony – przekazują pracownicy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Nasza redakcja jako jeden z patronów medialnych tego wydarzenia również przyłącza się do podziękowań i zaprasza za rok.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama