Kulturalne Lato w Mieście to coroczny cykl wydarzeń zorganizowanych przez Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Od 9 lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców. Wydarzenia odbywają się na jarosławskim Rynku i obejmują spektakle teatralne, pokazy filmowe, koncerty na żywo oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
W ramach Letnich Dobranocek dzieci mogą obejrzeć przedstawienia Teatru Lalek Bajka. W tym roku zostały zaprezentowane dwa spektakle – „Śladami Orła” oraz „Wielkie sprawy małej żaby”. Kino Pod Gwiazdami przyciąga zainteresowanie wielu mieszkańców. W tym roku postawiono na musicale, takie jak oscarowa produkcja „Chicago” i „New York, New York” z udziałem Roberta De Niro i Llizy Minnelli. Nie sposób też nie wspomnieć o Letnim Muzykowaniu. Można było usłyszeć tam zarówno znane utwory jazzowe, jak i kompozycje własne. Na scenie pojawili się CheckPoint Trio i młodzieżowy zespół Torino.
Tradycją stały się również „Niedzielne Spacerki” z przewodnikiem. W czasie tych przechadzek piechurzy mają okazję zapoznać się z mniej znanymi aspektami historii miasta, jak na przykład miłosne historie Marysieńki i Jana III Sobieskiego czy Anny Alojzy z Ostrogskich i hetmana Jana Karola Chodkiewicza.
– Dziękujemy za udział we wszystkich wydarzeniach, które zostały przygotowane w ramach Kulturalnego Lata w Mieście! Mamy nadzieję, że kolejne nasze propozycje spotkają się z równie dużym zainteresowaniem z Państwa strony – przekazują pracownicy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.
Nasza redakcja jako jeden z patronów medialnych tego wydarzenia również przyłącza się do podziękowań i zaprasza za rok.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze